Mərakeşin Azərbaycandakı səfiri AZPROMO-nun fəaliyyəti ilə tanış olub
AZPROMO-da Mərakeş Krallığının Azərbaycan Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Məhəmməd Adil Embarşla görüş keçirilib.
Görüşdə AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev ölkəmizdə qeyri-neft sektorunun inkişafı, biznes mühitinin davamlı olaraq yaxşılaşdırılması, ixracın genişləndirilməsi, “Made in Azerbaijan” brendinin və xarici investisiyaların təşviqi məqsədi ilə AZPROMO tərəfindən görülən işlər və həyata keçirdiyi tədbirlər barədə danışıb, ixracın dəstəklənməsi istiqamətində İqtisadiyyat Nazirliyi tərəfindən hazırlanan Milli İxrac Strategiyası barədə məlumat verib.
Mərakeşin Azərbaycandakı səfiri Məhəmməd Adil Embarş ölkələrimiz arasında əlaqələrin müxtəlif sahələrdə, o cümlədən iqtisadi sahədə inkişaf etdiyini, təşkil olunan işgüzar görüşlərin yeni əməkdaşlıq sahələrinin müəyyənləşdirilməsi, həmçinin ikitərəfli əməkdaşlığın genişləndirilməsində əhəmiyyətli olduğunu vurğulayıb.
İşgüzar görüşdə Azərbaycanda və Mərakeşdə biznes və investisiya mühitinin inkişafı üçün həyata keçirilən tədbirlərə dair müzakirələr aparılıb, ölkələr arasında qarşılıqlı ixrac və investisiya potensialının artırılması, eləcə də Mərakeşdə fəaliyyət göstərən İnvestisiya və İxracın İnkişafı Agentliyi (AMDIE) ilə əməkdaşlıq əlaqələrinin qurulmasına dair müzakirələr aparılıb.

Moroccan Ambassador to Azerbaijan became acquainted with AZPROMO activities
AZPROMO hosted a meeting with Mohamed Adil Embarch, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Morocco to the Republic of Azerbaijan.
At the meeting, Yusif Abdullayev, head of AZPROMO, spoke about the work done and measures undertaken by AZPROMO to develop the country's non-oil sector and constantly improve the business environment as well as to expand exports and promote the ‘Made in Azerbaijan’ brand, and foreign investments. He provided informat=ion about the National Export Strategy prepared by the Ministry of Economy to support export operations.
Ambassador of Morocco to Azerbaijan Mohamed Adil Ambarch stressed that relations between the two countries develop in various fields, including the economic sphere, and business meetings are important to identify new areas of cooperation as well as to expand the countries' bilateral cooperation.
The business meeting focused on measures taken to ensure the development of business and investment climate in Azerbaijan and Morocco, including an increase in mutual export and investment potential between the two countries and the establishment of cooperation with the Moroccan Investment and Export Development Agency (AMDIE).