Türkiyə Ticarət Müşavirliyinin nümayəndələri AZPROMO-da olub
Türkiyənin Azərbaycandakı Ticarət Müşavirliyinin nümayəndələri Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunda (AZPROMO) olub.
AZPROMO-nun rəhbəri vəzifələrini icra edən Yusif Abdullayev dövlət başçılarının səmimi dostluq və qardaşlıq münasibətləri, ölkələrarası iqtisadi-ticarət əməkdaşlığın genişləndirilməsinə verdikləri böyük önəm tərəfdaşlığın daha da dərinləşməsinə böyük imkanlar yaratdığını vurğulayıb, Azərbaycanda həyata keçirilən davamlı islahatlar, əlverişli biznes və investisiya mühiti barədə tədbir iştirakçılarına məlumat verib.
Azərbaycanda fəaliyyət göstərməkdən məmnunluğunu ifadə edən Türkiyənin Azərbaycandakı Ticarət Müşavirliyinin baş müşaviri Ahmet Erdal təmsil etdiyi qurumuin fəaliyyətindən danışıb, Azərbaycan və Türkiyə hökumətləri arasında imzalanmış Preferensial Ticarət Sazişinin ikitərəfli ticarət əlaqələrinin genişlənməsində rolunu qeyd edib. Ahmet Erdal Azərbaycanda çoxsaylı Türkiyə şirkətlərinin fəliyyət göstərdiyini vurğulayaraq, uğurlu investisiya əməkdaşlığının həyata keçirildiyini diqqətə çatdırıb.
Ticarət müşaviri işğaldan azad olunmuş ərazilərimizin bərpasında, quruculuq işlərinin həyata keçirilməsində Türkiyə şirkətlərinin iştirak imkanları ilə bağlı fikirlərini bölüşüb.
Görüşdə ölkələrarası iqtisadi əlaqələrin gücləndirilməsi, qarşılıqlı ticarətdə məhsul çeşidinin artırılması və maraq doğuran digər məsələlər barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

Представители торгового представительства Турции в Азербайджане посетили Фонд поощрения экспорта и инвестиций в Азербайджане (AZPROMO).
Исполняющий обязанности главы AZPROMO Юсиф Абдуллаев отметил, что искренние дружеские и братские отношения глав государств и большое значение, которое они придают расширению торгово-экономического сотрудничества между странами создают больше возможности для дальнейшего углубления партнерства, а также проинформировал участников мероприятия о проводимых в Азербайджане последовательных реформах, благоприятной деловой и инвестиционной среде.
Выразив удовлетворение деятельностью в Азербайджане, главный советник торгового представительства Турции в Азербайджане Ахмет Эрдал рассказал о деятельности представленной им организации и отметил роль соглашения о преференциальной торговле, подписанного между правительствами Азербайджана и Турции, в расширении двусторонних торговых связей. Подчеркнув осуществление деятельности многочисленными турецкими компаниями в Азербайджане, Ахмет Эрдал сообщил о реализации успешного инвестиционного сотрудничества в стране.
Торговый советник поделился мнением о возможностях участия турецких компаний в восстановлении освобожденных территорий и проведении там строительных работ.
На встрече состоялся обмен мнениями об укреплении экономических связей между странами, увеличении ассортимента продукции во взаимной торговле и других вопросах, представляющих интерес.