Görüşdə İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov ABŞ-la iqtisadi-ticarət tərəfdaşlığının inkişafını qeyd edib, Azərbaycanın sosial-iqtisadi inkişafına dair milli prioritetləri və qarşıya qoyulan hədəflər, rəqəmsal iqtisadiyyat, kiçik və orta biznesin iqtisadiyyatda rolunun artırılması, nəqliyyat-tranzit potensialının gücləndirilməsi, dövlət müəssisələrinin fəaliyyətinin səmərəliliyinin artırılması istiqamətində həyata keçirilən sistemli tədbirlər barədə məlumat verib, iqtisadi əlaqələrin genişləndirilməsi potensialını vurğulayıb.
Oklahoma Ştatının qubernatoru Kevin Stit ABŞ şirkətlərinin Azərbaycanda həyata keçirilən layihələrdə iştirak etmək niyyətini ifadə edib, iqtisadi əlaqələrin genişləndirilməsi istqiamətləri barədə fikirlərini bölüşüb.
Görüşdə əməkdaşlığın genişləndirilməsi, işğaldan azad edilmiş ərazilərimizin bərpasında ABŞ şirkətlərinin iştirakı, enerji, o cümlədən bərpa olunan enerji, kənd təsərrüfatı, texnologiyaların transferi istiqamətləri üzrə müzakirələr aparılıb, Ələt Azad İqtisadi Zonasının logistik imkanları barədə məlumat verilib.

На встрече министр экономики Микаил Джаббаров отметил развитие торгово-экономического партнерства с США, рассказал о национальных приоритетах социально-экономического развития Азербайджана, намеченных целях, цифровой экономике, системных мерах, осуществляемых в направлении повышения роли малого и среднего бизнеса в экономике, усиления транспортно-транзитного потенциала, повышения эффективности деятельности государственных предприятий, а также подчеркнул потенциал расширения экономических связей.
Губернатор штата Оклахома Кевин Стит выразил намерение американских компаний участвовать в проектах, реализуемых в Азербайджане, и поделился мнением о стремлении расширить экономические связи.
На встрече были обсуждены вопросы расширения сотрудничества, участия американских компаний в восстановлении освобожденных территорий, а также вопросы энергии, в том числе возобновляемых источников энергии, сельского хозяйства, трансфера технологий, была предоставлена информация о логистических возможностях Алятской свободной экономической зоны.