Görüşdə İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov ABŞ-la iqtisadi-ticarət tərəfdaşlığının inkişafını qeyd edib, Azərbaycanın sosial-iqtisadi inkişafına dair milli prioritetləri və qarşıya qoyulan hədəflər, rəqəmsal iqtisadiyyat, kiçik və orta biznesin iqtisadiyyatda rolunun artırılması, nəqliyyat-tranzit potensialının gücləndirilməsi, dövlət müəssisələrinin fəaliyyətinin səmərəliliyinin artırılması istiqamətində həyata keçirilən sistemli tədbirlər barədə məlumat verib, iqtisadi əlaqələrin genişləndirilməsi potensialını vurğulayıb.
Oklahoma Ştatının qubernatoru Kevin Stit ABŞ şirkətlərinin Azərbaycanda həyata keçirilən layihələrdə iştirak etmək niyyətini ifadə edib, iqtisadi əlaqələrin genişləndirilməsi istqiamətləri barədə fikirlərini bölüşüb.
Görüşdə əməkdaşlığın genişləndirilməsi, işğaldan azad edilmiş ərazilərimizin bərpasında ABŞ şirkətlərinin iştirakı, enerji, o cümlədən bərpa olunan enerji, kənd təsərrüfatı, texnologiyaların transferi istiqamətləri üzrə müzakirələr aparılıb, Ələt Azad İqtisadi Zonasının logistik imkanları barədə məlumat verilib.

Economy Minister Mikayil Jabbarov met with the US State Governor of Oklahoma
Noting the development of trade and economic partnership with the United States during the meeting, the Minister of Economy Mikayil Jabbarov made the participants aware of the national priorities and goals set for the socio-economic development of Azerbaijan, the digital economy, increasing the role of small and medium-sized businesses in the economy, boosting transport and transit potential, systemic measures to improve the performance of state-owned enterprises, and highlighted the potential for expanding economic ties.
Governor Kevin Stitt expressed the intention of American companies to be involved in projects in Azerbaijan and shared his views on expanding economic ties.
The meeting discussed issues of expanding cooperation, participation of American companies in the restoration of our liberated territories, energy, including renewable energy sources, agriculture, technology transfer, and provided information on the logistics capabilities of the Alat Free Economic Zone.