Azərbaycan-İsrail iqtisadi əlaqələri genişlənir
Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə İsrail Dövləti Hökuməti arasında Birgə Komissiyanın həmsədri, iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarovun başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti İsraildə işgüzar səfərdə olub.
Səfər çərçivəsində Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə İsrail Dövləti Hökuməti arasında Birgə Komissiyanın həmsədrləri  - Azərbaycanın iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov və İsrailin turizm naziri Yoel Razvozov arasında görüş keçirilib. Mikayıl Cabbarov həmçinin, xarici işlər naziri Yair Lapid, maliyyə naziri Aviqdor Liberman, inşaat və mənzil siyasəti naziri Zeev Elkin, regional əməkdaşlıq naziri Esavi Frejlə görüşüb.
Görüşlərdə yüksək texnologilyalar, rəqəmsallaşma, ali təhsil, xüsusilə İT və kiber təhlükəsizlik sahəsində əməkdaşlıq, kənd təsərrüfatı, bərpa olunan enerji, qarşılıqlı ticarətin genişləndirilməsi, vergi məsələləri, yeni əməkdaşlıq imkanları, qeyri-neft sektorunda qarşılıqlı təcrübə mübadiləsi, həmçinin azad edilmiş ərazilərimizin bərpası istiqamətində həyata keçiriləcək layihələr barədə müzakirələr aparılıb, İsrail şirkətlərinin layihələrdə iştirakda marağı ifadə olunub.
İsrail rəsmiləri ölkələrində Azərbaycanın Ticarət və Turizm nümayəndəliklərinin açılmasını yüksək qiymətləndirib, tərəfdaşlığın, işgüzar dairələr arasında əlaqələrin genişləndirilməsi, biznes-dialoqun təşviqi üçün əhəmiyyətli platforma olacağını, keçirilən görüşlərin və aparılan səmərəli müzakirələrin qarşılıqlı əməkdaşlığın gücləndirilməsinə və birgə layihələrin icrasına, ticarət, tikinti, kənd təsərrüfatı, bərpa olunan enerji, İKT, kiber təhlükəsizlik, turizm  kimi sahələrin inkişafına töhfə verəcəyini vurğulayıblar.

Расширяются азербайджано-израильские экономические связи
Делегация во главе с сопредседателем Совместной комиссии между Правительством Азербайджанской Республики и Правительством Государства Израиль, министром экономики Микаилом Джаббаровым посетила Израиль с рабочим визитом.
В рамках визита состоялась встреча между сопредседателями Совместной комиссии между Правительством Азербайджанской Республики и Правительством Государства Израиль - министром экономики Азербайджана Микаилом Джаббаровым и министром туризма Израиля Йоэлем Развозовым. Микаил Джаббаров также встретился с министром иностранных дел Яиром Лапидом, министром финансов Авигдором Либерманом, министром строительства и жилищной политики Зеевым Элькиным, министром регионального сотрудничества Эсави Фреем.
На встречах обсуждались вопросы сотрудничества в области высоких технологий, цифровизации, высшего образования, особенно в области ИТ и кибербезопасности, сельского хозяйства, возобновляемых источников энергии, расширения взаимной торговли, налоговых вопросов, новых возможностей сотрудничества, обмена опытом в ненефтяном секторе, а также проекты по восстановлению освобожденных территорий, был выражен интерес израильских компаний к участию в проектах.
Израильские официальные лица высоко оценили открытие торговых и туристических представительств Азербайджана в их стране, подчеркнув, что партнерство станет важной платформой для расширения связей между деловыми кругами, содействия бизнес-диалогу, встречи и плодотворные обсуждения внесут вклад в укрепление взаимного сотрудничества и реализацию совместных проектов, развитие таких сфер, как торговля, строительство, сельское хозяйство, возобновляемая энергия, ИКТ, кибербезопасность, туризм.