2021-ci ilin sonunadək İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə Azərbaycan şirkətləri öz məhsullarını Rusiyanın Moskva şəhərində keçiriləcək “Heimtextil Russia 2021” və “WorldFood 2021”, Çinin Şanxay şəhərində təşkil olunacaq “Çin Beynəlxalq İdxal Sərgisi” (CIIE) sərgilərində “Made in Azerbaijan” vahid ölkə stendində nümayiş etdirəcək.
Bu ilin 14-16 sentyabr tarixlərində keçiriləcək “Heimtextil Russia 2021” sərgisi Rusiyanın ev tekstili, interyer parçaları və dekor materialları sahəsi üzrə ən iri beynəlxalq sərgisində təkcə Rusiyadan deyil, digər ölkələrdən də şirkətlər iştirak edəcəklər. Sərgidə interyer və ev tekstili, xalçaçılıq, iplik istehsalı sahəsində fəaliyyət göstərən Azərbaycan şirkətləri “Made in Azerbaijan” brendi altında vahid ölkə stendi ilə təmsil olunacaq. Qeyd edək ki, qədim sənət nümunəsi olan Azərbaycan xalçaları ilk dəfə olaraq xüsusi milli stenddə nümayiş ediləcək.
Bundan başqa, 21-24 sentyabr tarixlərində keçiriləcək “WorldFood 2021” sərgisində xarici ölkələrdən və Rusiyanın 40-dan çox regionundan aparıcı qida məhsulları istehsalçıları və təchizatçıları geniş çeşiddə qida məhsullarını təqdim edəcək. Sərgidə qida və içki sahəsində fəaliyyət göstərən Azərbaycan şirkətləri “Made in Azerbaijan” brendli məhsullarını nümayiş etdirəcəklər.
Ölkəmiz bu il artıq 5-ci dəfə “WorldFood 2021” sərgisində vahid ölkə stendi ilə təmsil olunacaq.
5-10 noyabr 2021-ci il tarixlərində təşkil ediləcək 4-cü Çin Beynəlxalq İdxal Sərgisində qida və spirtli içkilər sahəsində fəaliyyət göstərən yerli şirkətlərimiz “Made in Azerbaijan” brendi ilə təmsil olunacaq. Azərbaycan şirkətləri sərgidə 4-cü dəfə iştirak edəcək və yerli məhsularımız vahid ölkə stendində nümayiş olunacaqdır.

До конца этого года азербайджанская продукция будет представлена на трех выставках.
До конца 2021 года при поддержке Министерства экономики, организации Фонда поощрения экспорта и инвестиций в Азербайджане (AZPROMO), азербайджанские компании представят свою продукцию на выставках Heimtextil Russia 2021 и WorldFood 2021 в Москве, а также на выставке China International Import Expo в Шанхае, Китайская Народная Республика, где данная продукция будет представлена на едином национальном стенде.
14-16 сентября пройдет крупнейшая международная выставка домашнего текстиля, интерьерных тканей и декоративных материалов Heimtextil Russia 2021, в которой в этом году примут участие компании не только из России, но и из других стран.
Азербайджанские компании, функционирующие в сфере интерьерного и домашнего текстиля, ковроткачества, производства пряжи, будут представлены на выставке единым стендом страны под брендом «Made in Azerbaijan».
Отметим, что азербайджанские ковры, являющиеся образцом древнего искусства, впервые будут выставлены на специальном национальном стенде.
Кроме того, на выставке WorldFood 2021, которая пройдет 21-24 сентября, ведущие производители и поставщики продуктов питания из зарубежных стран и более 40 регионов России представят широкий ассортимент продуктов питания. Азербайджанские компании, работающие в сфере продуктов питания и напитков, продемонстрируют на выставке продукцию бренда «Made in Azerbaijan».
Наша страна будет представлена ​​на выставке WorldFood 2021 в 5-й раз в этом году единым стендом страны.
На 4-й Китайской международной выставке импорта, которая состоится 5-10 ноября 2021 года, наши местные компании, работающие в сфере продуктов питания и алкогольных напитков, будут представлены под брендом «Made in Azerbaijan». Азербайджанские компании примут участие на выставке в четвертый раз, а наша местная продукция будет также представлена единым национальным стендом.