Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunda (AZPROMO ) İslam Ticarət, Sənaye və Kənd Təsərrüfatı Palatasının (ICCIA) baş katibi Şeyx Yusif Həsən Xələfi ilə görüş keçirilib.
İşgüzar görüşdə AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abullayev təmsil etdiyi qurumun fəaliyyət istiqaməti, xarici investisiyaların təşviqi məqsədilə AZPROMO tərəfindən görülən işlər və həyata keçirilən tədbirlər barədə danışıb, ICCIA-ya üzv ölkələrlə iqtisadi-ticarət əlaqələrinin genişləndirilməsi, birgə layihələrin reallaşdırılmasında əməkdaşlıq imkanları barədə fikirlərini bölüşüb.
Şeyx Yusif Həsən Xələfi ICCIA haqqında məlumat verib, rəhbərlik etdiyi qurumun AZPROMO ilə əməkdaşlığın qurulmasında maraqlı olduğunu vurğulayıb.
Sonda üzv ölkələrlə iqtisadi əlaqələrin, qarşılıqlı ticarətin inkişafı, həmçinin işğaldan azad olunmuş ərazilərə xarici investorların cəlb edilməsi istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb.

The Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) hosted a meeting with Mr. Yousef Hassan Khalawi, the Secretary-General of the Islamic Chamber of Commerce, Industry, and Agriculture (ICCIA).
At the business meeting, Yusif Abullayev, head of AZPROMO, told about the activities of his organization, the work done by AZPROMO to attract foreign investment, and the measures taken to expand trade and economic relations with the ICCIA member countries as well as informed about opportunities for cooperation in joint projects.
Sheikh Yousef Hassan Khalawi informed about ICCIA and emphasized that the organization he leads is interested in establishing cooperation with AZPROMO.
In the end, the parties exchanged views on the development of economic relations with member countries, mutual trade, and the attraction of foreign investors to the liberated territories.