Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunda (AZPROMO ) İslam Ticarət, Sənaye və Kənd Təsərrüfatı Palatasının (ICCIA) baş katibi Şeyx Yusif Həsən Xələfi ilə görüş keçirilib.
İşgüzar görüşdə AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abullayev təmsil etdiyi qurumun fəaliyyət istiqaməti, xarici investisiyaların təşviqi məqsədilə AZPROMO tərəfindən görülən işlər və həyata keçirilən tədbirlər barədə danışıb, ICCIA-ya üzv ölkələrlə iqtisadi-ticarət əlaqələrinin genişləndirilməsi, birgə layihələrin reallaşdırılmasında əməkdaşlıq imkanları barədə fikirlərini bölüşüb.
Şeyx Yusif Həsən Xələfi ICCIA haqqında məlumat verib, rəhbərlik etdiyi qurumun AZPROMO ilə əməkdaşlığın qurulmasında maraqlı olduğunu vurğulayıb.
Sonda üzv ölkələrlə iqtisadi əlaqələrin, qarşılıqlı ticarətin inkişafı, həmçinin işğaldan azad olunmuş ərazilərə xarici investorların cəlb edilməsi istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb.

Состоялась встреча с Исламской палатой торговли, промышленности и сельского хозяйства (ICCIA)
В Азербайджанском Фонде поощрения экспорта и инвестиций (AZPROMO) прошла встреча с генеральным секретарем Исламской палаты торговли, промышленности и сельского хозяйства (ICCIA) шейхом Юсифом Хасаном Халафи.
На деловой встрече глава AZPROMO Юсиф Абуллаев рассказал о деятельности своей организации, проделанной AZPROMO работе по привлечению иностранных инвестиций и мерах, принимаемых для расширения торгово-экономических отношений со странами-членами ICCIA, а также о возможностях сотрудничества в реализации совместных проектов.
Шейх Юсиф Хасан Халафи проинформировал об ICCIA и подчеркнул, что его организация заинтересована в налаживании сотрудничества с AZPROMO.
В завершение стороны обменялись мнениями по развитию экономических отношений со странами-участницами организации, взаимной торговле, а также привлечению иностранных инвесторов на освобожденные территории.