Sentyabrın 14-də Rusiyanın paytaxtı Moskvada ev tekstili, interyer parçaları və dekor materiallarının nümayiş olunduğu “Heimtextil Russia 2021” sərgisi öz işinə başlayıb. Sərgidə tekstil sahəsində fəaliyyət göstərən şirkətlər öz məhsullarını təqdim etmək, həmçinin təcrübə mübadiləsi və yeni əməkdaşlığın qurulması imkanı əldə ediblər.
İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə sərgidə interyer və ev tekstili, xalçaçılıq, iplik istehsalı kimi məhsulların istehsalında fəaliyyət göstərən Azərbaycan şirkətləri “Made in Azerbaijan” vahid ölkə stendi ilə təmsil olunur.
Eyni zamanda, Azərbaycanın qədim sənət nümunəsi olan, incə ornamentləri və zərif naxışları özündə birləşdirən Azərbaycan xalçaları da xüsusi milli stenddə nümayiş olunur.

При поддержке Министерства экономики, при организации Фонда поощрения экспорта и инвестиций в Азербайджане (AZPROMO) 14 сентября 2021 года в столице России городе Москве начинает свою работу выставка “Heimtextil Russia 2021”, на которой представлен домашний текстиль, интерьерные ткани и материалы для декора. На выставке, компании, работающие в текстильной сфере, получат возможность представить свою продукцию, а также обменяться опытом и наладить новое сотрудничество.
Азербайджанские компании, занимающиеся производством интерьерного и домашнего текстиля, ковроткачества, производства пряжи, будут представлены единым отечественным стендом “Made in Azerbaijan”.
В то же время азербайджанские ковры, являющиеся образцом древнего искусства Азербайджана, сочетающие в себе изысканные орнаменты и изящные узоры, будут представлены на специальном национальном стенде.