Bu gün Moskvada “WorldFood Moscow 2021” sərgisi öz işinə başlayıb.
Sərgidə İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə Azərbaycanın 20-dən çox şirkətinin istehsalı olan meyvə şirələri, müxtəlif növ şərablar, təbii mineral sular, çay, süd məhsulları, fındıq, meyvə-tərəvəz, konservləşdirilmiş məhsullar, qənnadı məmulatları və s. məhsullar “Made in Azerbaijan” vahid ölkə stendi ilə nümayiş olunur.
Sentyabrın 24-dək davam edəcək sərgi çərçivəsində Azərbaycan sahibkarları xarici ölkələrdən olan həmkarları ilə görüşlər keçirəcək, məhsul ixracına dair müzakirələr aparacaqlar.

The exhibition, organized by the Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) with the support of the Ministry of Economy, showcases fruit juices, various wines, natural mineral waters, tea, dairy products, hazelnuts, fruits and vegetables, canned goods, confectionery and other foods produced by more than 20 Azerbaijani companies, with a single country stand "Made in Azerbaijan". .
Within the framework of the exhibition, which will last until September 24, Azerbaijani entrepreneurs will hold meetings with their foreign counterparts and discuss the export of products.