Bu gün Moskvada “WorldFood Moscow 2021” sərgisi öz işinə başlayıb.
Sərgidə İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə Azərbaycanın 20-dən çox şirkətinin istehsalı olan meyvə şirələri, müxtəlif növ şərablar, təbii mineral sular, çay, süd məhsulları, fındıq, meyvə-tərəvəz, konservləşdirilmiş məhsullar, qənnadı məmulatları və s. məhsullar “Made in Azerbaijan” vahid ölkə stendi ilə nümayiş olunur.
Sentyabrın 24-dək davam edəcək sərgi çərçivəsində Azərbaycan sahibkarları xarici ölkələrdən olan həmkarları ilə görüşlər keçirəcək, məhsul ixracına dair müzakirələr aparacaqlar.

Сегодня в Москве начала свою работу выставка WorldFood Moscow 2021.
На выставке единым отечественным стендом “Made in Azerbaijan” при поддержке Министерства экономики, при организации Фонда поощрения экспорта и инвестиций в Азербайджане (AZPROMO) представлены фруктовые соки, различные виды вин, натуральные минеральные воды, чай, молочные продукты, орехи, фрукты и овощи, консервированные продукты, кондитерские изделия и другая продукция, произведенная более 20 азербайджанскими компаниями.
В рамках выставки, которая продлится до 24 сентября, азербайджанские предприниматели проведут встречи с зарубежными коллегами, обсудят экспорт продукции.