İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev Çin Xalq Respublikasının ölkəmizdəki Səfirliyinin yeni təyin olunmuş iqtisadiyyat və ticarət üzrə müşaviri Ma Çi ilə görüşüb.
Tanışlıq məqsədi daşıyan görüşdə ölkəmizin biznes və investisiya mühiti, “yaşıl” enerji layihələrinin həyata keçirilməsi istiqamətində görülən işlər barədə məlumat verilib, ikitərəfli əməkdaşlığın gücləndirilməsi, Azərbaycan şirkətlərinin bu ilin 5-10 noyabr tarixlərində Şanxayda təşkil olunacaq 5-ci Çin Beynəlxalq İdxal Sərgisində (CIIE-2022) iştirakı məsələləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

Глава Агентства поощрения экспорта и инвестиций AZPROMO Юсиф Абдуллаев встретился с новоназначенным советником по экономическим и торговым вопросам посольства Китайской Народной Республики в Азербайджане Ма Чи.
На встрече, носящей ознакомительный характер, была предоставлена информация о деловом и инвестиционном климате в стране, работе в области реализации проектов "зеленой" энергетики, укрепления двустороннего сотрудничества, а также состоялся обмен мнениями об участии азербайджанских компаний в 5-й Китайской международной импортной выставке, которая пройдет в Шанхае 5-10 ноября (CIIE-2022).