İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev Çin Xalq Respublikasının ölkəmizdəki Səfirliyinin yeni təyin olunmuş iqtisadiyyat və ticarət üzrə müşaviri Ma Çi ilə görüşüb.
Tanışlıq məqsədi daşıyan görüşdə ölkəmizin biznes və investisiya mühiti, “yaşıl” enerji layihələrinin həyata keçirilməsi istiqamətində görülən işlər barədə məlumat verilib, ikitərəfli əməkdaşlığın gücləndirilməsi, Azərbaycan şirkətlərinin bu ilin 5-10 noyabr tarixlərində Şanxayda təşkil olunacaq 5-ci Çin Beynəlxalq İdxal Sərgisində (CIIE-2022) iştirakı məsələləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

Yusif Abdullayev, head of Export and Investment Promotion Agency, AZPROMO, met with Ma Chi, newly appointed economic and trade adviser at the Embassy of the People's Republic of China in Azerbaijan.
The meeting had an introductory nature and provided information on the business and investment climate in the country, implementation of 'green' energy projects, and strengthening bilateral cooperation as well as allowed for an exchange of views on the participation of Azerbaijani companies in the 5th China International Import Fair to be held in Shanghai on November 5-10 (CIIE-2022).