Bakıda Azərbaycan-QDTİB biznes forumu keçiriləcək
Azərbaycanın sədrliyi ilə Qara Dəniz Ticarət və İnkişaf Bankının (QDTİB) Direktorlar Şurasının 24 iyun 2022-ci il tarixində Bakıda keçiriləcək 24-cü İllik Toplantısı çərçivəsində İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə "Dəyişən dünyada Azərbaycanın şaxələndirilmiş və innovativ iqtisadiyyatının dəstəklənməsində QDTİB-in rolu" biznes forumu işə başlayacaq.
Forumda Azərbaycan iqtisadiyyatının şaxələndirilməsinə dair müzakirələr aparılacaq, biznes və investisiya mühitinə dair təqdimat keçiriləcək, iş adamları arasında görüşlər təşkil olunacaq.

Бизнес-форум “Роль ЧБТР в поддержке диверсифицированной и инновационной экономики Азербайджана в меняющемся мире”, организованный Агентством поощрения экспорта и инвестиций - AZPROMO при поддержке Министерства экономики, начнет свою работу в рамках 24-го Ежегодного заседания Совета директоров Черноморского банка торговли и развития (ЧБТР), которое состоится 24 июня 2022 года в Баку под председательством Азербайджана.
В течение форума состоятся обсуждения на тему диверсификации экономики Азербайджана, будет сделана презентация о деловом и инвестиционном климате в стране и организованы встречи между деловыми людьми.