İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO və Azərbaycanın Koreyadakı Səfirliyinin birgə dəstəyi ilə yerli məhsullarımız Seulda keçirilən "Import Goods Fair 2022" beynəlxalq sərgisində təqdim olunub.
Sərgidə iştirak edən AZPROMO nümayəndələri yerli şirkətlərlə Azərbaycan məhsullarının Koreyada daha çox tanıdılması və ticarət əlaqələrinin artırılması məqsədilə bir sıra görüşlər keçirib, ölkəmizin ixrac potensiallı məhsulları barədə məlumat veriblər.
AZPROMO nümayəndələri həmçinin, Koreya İdxalçılar Assosiasiyasının (KOIMA) beynəlxalq əlaqələr üzrə direktoru Kvak Yunseok, eləcə də Koreya Beynəlxalq Ticarət Assosiasiyasının (KITA) "World Trade Academy" Təlim Mərkəzinin əməkdaşları ilə görüşüblər. Görüşlərdə qarşılıqlı ticarət əlaqələrinin genişləndirilməsi, birgə təlim və tədbirlərin təşkili, İxrac Akademiyasının təkmilləşdirilməsi və "World Trade Academy"nin təcrübəsinin öyrənilməsi kimi məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Азербайджанская продукция была представлена на международной выставке в Сеуле
При совместной поддержке Агентства поощрения экспорта и инвестиций - AZPROMO и Посольства Азербайджана в Корее наша местная продукция была представлена на международной выставке Import Goods Fair 2022 в Сеуле.
Представители AZPROMO, участвующие в выставке, провели ряд встреч с местными компаниями с целью продвижения знакомства с азербайджанской продукцией и расширения торговых связей в Корее, а также предоставили информацию о потенциальных экспортных товарах нашей страны.
Также представители AZPROMO встретились с директором по международным связям Корейской ассоциации импортеров (KOIMA) Кваком Юнсоком и сотрудниками Учебного центра Академии международной торговли Корейской ассоциации международной торговли (KITA). Во время встреч стороны обменялись мнениями по таким вопросам, как расширение торговых отношений, организация совместных тренингов и мероприятий, совершенствование Академии экспорта и изучение опыта Академии мировой торговли.