Beynəlxalq Münasibətlərin Təhlili Mərkəzi və Mərkəzi Asiyanın Beynəlxalq İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə "Müasir dövrdə Özbəkistan və Azərbaycan arasında əməkdaşlığın perspektivləri" mövzusunda vebinar keçirilib.
Özbəkistanın Nəqliyyat Nazirliyi, İnvestisiya və Xarici Ticarət Nazirliyi, Mərkəzi Asiya Beynəlxalq İnstitutu, İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO, Beynəlxalq Münasibətlərin Təhlili Mərkəzinin nümayəndələrinin iştirakı ilə keçirilən tədbirdə nəqliyyat, kənd təsərrüfatı, ipəkçilik və digər sahələrdə əlaqələrin inkişafı üçün böyük imkanların olduğu vurğulanıb.
Vebinarda çıxış edən AZPROMO-nun müşaviri Zöhrab Qədirov ölkələrimiz arasında qarşılıqlı investisiya və biznes sahələrində əməkdaşlığın genişləndiyini qeyd edib, sənaye zonaları barədə məlumat verib, Ələt Azad İqtisadi Zonasının nəqliyyat əlaqələri baxımından əhəmiyyətini diqqətə çatdırıb.

Webinar on the prospects for Uzbek-Azerbaijani cooperation held
Organized by the Center for Analysis of International Relations and the International Institute of Central Asia, a webinar took place on the topic ‘Prospects for cooperation between Uzbekistan and Azerbaijan in the modern era.’
Attended by representatives of the Ministry of Transport and the Ministry of Investment and Foreign Trade of Uzbekistan, the International Institute of Central Asia, the Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO, and the Center for Analysis of International Relations, the event focused on great opportunities for the development of ties in areas such as transport, agriculture, silkworm breeding, and others.
Speaking at the webinar, AZPROMO Advisor Zohrab Gadirov stressed the expansion of cooperation between the two countries in the areas of mutual investment and business and provided information on industrial zones as well as emphasized the importance of the Alat Free Economic Zone in terms of transport links.