İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev və Qırğızıstanın Azərbaycandakı Fövqəladə və Səlahiyyətli Səfiri Kayrat Osmonaliyev arasında görüş keçirilib.
Görüşdə 2022-ci ilin aprel ayında Azərbaycan və Qırğızıstan işgüzar dairələri arasında keçirilən tədbirin iqtisadi əməkdaşlıq baxımından əhəmiyyətini vurğulayıb, irəli gələn məsələlərin icrası ilə bağlı görülən işlər müzakirə olunub.
Bununla yanaşı, görüşdə qarşılıqlı biznes missiyaların təşkili məsələləri, iqtisadi əməkdaşlığın inkişafı perspektivləri istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb.

Посол Кыргызстана в Азербайджане посетил AZPROMO
Состоялась встреча между главой Агентства поощрения экспорта и инвестиций - AZPROMO Юсифом Абдуллаевым и Чрезвычайным и Полномочным Послом Кыргызстана в Азербайджане Кайратом Осмоналиевым.
На встрече было подчеркнуто значение мероприятия, проведенного в апреле 2022 года между деловыми кругами Азербайджана и Кыргызстана, с точки зрения экономического сотрудничества и обсуждена проделанная работа в связи с реализацией предстоящих вопросов.
Кроме того, в ходе встречи произошел обмен вопросами организации взаимных бизнес-миссий и перспектив развития экономического сотрудничества.