İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev və Qırğızıstanın Azərbaycandakı Fövqəladə və Səlahiyyətli Səfiri Kayrat Osmonaliyev arasında görüş keçirilib.
Görüşdə 2022-ci ilin aprel ayında Azərbaycan və Qırğızıstan işgüzar dairələri arasında keçirilən tədbirin iqtisadi əməkdaşlıq baxımından əhəmiyyətini vurğulayıb, irəli gələn məsələlərin icrası ilə bağlı görülən işlər müzakirə olunub.
Bununla yanaşı, görüşdə qarşılıqlı biznes missiyaların təşkili məsələləri, iqtisadi əməkdaşlığın inkişafı perspektivləri istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb.

Kyrgyz Ambassador to Azerbaijan visited AZPROMO
The head of the Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO Yusif Abdullayev hosted a meeting with Kayrat Osmonaliyev, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Kyrgyzstan to Azerbaijan.
Focused on the importance of the event held in April 2022 by the business communities of Azerbaijan and Kyrgyzstan in terms of economic cooperation, the meeting included a discussion of activities implemented to solve upcoming issues.
Moreover, an exchange of opinions on issues of organizing mutual business missions and the development prospects of economic cooperation took place during the meeting.