AZPROMO Azərbaycan-Türkiyə əməkdaşlığına həsr olunmuş xüsusi sessiyada iştirak edib
Bakıda Caspian Energy Forumunun Azərbaycan-Türkiyə əməkdaşlığına həsr olunmuş xüsusi sessiyası təşkil olunub. Tədbirdə rəsmi şəxslərlə yanaşı, hər iki ölkədən iş adamları da iştirak edib.
Sessiyanın açılışında çıxış edən İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev Azərbaycan-Türkiyə əlaqələrinin dostluğa, qardaşlığa və qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığa əsaslandığını vurğulayıb və bu cür tədbirlərin işgüzar dairələr əlaqələrin daha da genişləndirilməsi baxımından önəmini qeyd edib.
Tədbir çərçivəsində "Azərbaycan və Türkiyə şirkətlərinin regionların inkişafında rolu" və "Azərbaycan-Türkiyə sahibkarlarının beynəlxalq arenada əməkdaşlığı" mövzularında müzakirələr təşkil olunub.

AZPROMO приняло участие в специальной сессии, посвященной азербайджано-турецкому сотрудничеству
В Баку организована специальная сессия Каспийского энергетического форума, посвященная азербайджано-турецкому сотрудничеству. Наряду с официальными лицами, в мероприятии приняли участие деловые люди из обеих стран.
Выступая на открытии заседания, глава Агентства поощрения экспорта и инвестиций - AZPROMO Юсиф Абдуллаев подчеркнул, что азербайджано-турецкие отношения основаны на дружбе, братстве и взаимовыгодном сотрудничестве, и отметил важность подобных мероприятий с точки зрения дальнейшего расширение связей в деловых кругах.
В рамках мероприятия были организованы обсуждения на такие темы, как "Роль азербайджанских и турецких компаний в развитии регионов” и "Сотрудничество азербайджано-турецких предпринимателей на международной арене".