AZPROMO Azərbaycan-Türkiyə əməkdaşlığına həsr olunmuş xüsusi sessiyada iştirak edib
Bakıda Caspian Energy Forumunun Azərbaycan-Türkiyə əməkdaşlığına həsr olunmuş xüsusi sessiyası təşkil olunub. Tədbirdə rəsmi şəxslərlə yanaşı, hər iki ölkədən iş adamları da iştirak edib.
Sessiyanın açılışında çıxış edən İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev Azərbaycan-Türkiyə əlaqələrinin dostluğa, qardaşlığa və qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığa əsaslandığını vurğulayıb və bu cür tədbirlərin işgüzar dairələr əlaqələrin daha da genişləndirilməsi baxımından önəmini qeyd edib.
Tədbir çərçivəsində "Azərbaycan və Türkiyə şirkətlərinin regionların inkişafında rolu" və "Azərbaycan-Türkiyə sahibkarlarının beynəlxalq arenada əməkdaşlığı" mövzularında müzakirələr təşkil olunub.

AZPROMO took part in a special session on Azerbaijani-Turkish cooperation
A special session of the Caspian Energy Forum dedicated to Azerbaijani-Turkish cooperation was organized in Baku. Business people from both countries took part in the event along with officials.
Speaking at the opening of the session, the head of the Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO Yusif Abdullayev stressed that friendship, brotherhood, and mutually beneficial cooperation provide the foundation for Azerbaijani-Turkish relations and noted the importance of such events from the perspective of further expansion of ties in business circles.
The event included discussions on 'The role of Azerbaijani and Turkish companies in the development of regions' and 'Cooperation of Azerbaijani and Turkish entrepreneurs in the international arena.'