Misirin Azərbaycandakı səfiri AZPROMO-da olub
Misir Ərəb Respublikasının Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Hişam Mohamed Nağı Abdel Həmid İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyində – AZPROMO-da olub.
AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev təmsil etdiyi qurumun fəaliyyəti, xarici tərəfdaşlarla qarşılıqlı əlaqələrin genişləndirilməsi, qeyri-neft məhsullarının ixracı, qeyri-neft sektoruna investisiyaların cəlb edilməsi istiqamətində AZPROMO tərəfindən görülən işlər barədə məlumat verib, bu ilin fevral ayında AZPROMO ilə Misir Ticarət və Sənaye Nazirliyi arasında Bakıda imzalanmış anlaşma memorandumu çərçivəsində həyata keçirilən tədbirlərdən danışıb.
Səfir Hişam Nağı ölkəsinin Azərbaycanla əməkdaşlığa önəm verdiyini bildirib, bu sahədə iş adamlarının rolunu qeyd edib.
Görüşdə iqtisadi-ticarət tərəfdaşlığının genişləndiriılməsi, biznes dairələri arasında əlaqələrin inkişafı istiqəmətləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

Посол Египта в Азербайджане посетил AZPROMO
Чрезвычайный и Полномочный Посол Арабской Республики Египта в Азербайджане Хишам Мохамед Нагы Абдель Хамид посетил Агентство поощрения экспорта и инвестиций - AZPROMO.
Глава AZPROMO Юсиф Абдуллаев предоставил информацию о деятельности представляемой им организации, а также рассказал о расширении взаимоотношений с зарубежными партнерами, экспорте ненефтяной продукции, работе, проводимой AZPROMO в области привлечения инвестиций в ненефтяной сектор и мерах, реализуемых в рамках меморандума о взаимопонимании, подписанного в Баку между AZPROMO и Министерством торговли и промышленности Египта в феврале текущего года.
Посол Хишам Нагы сообщил, что его страна придает большое значение сотрудничеству с Азербайджаном, и отметил роль деловых людей в этой сфере.
На встрече состоялся обмен мнениями о расширении торгово-экономического партнерства и сферах развития отношений между деловыми кругами двух стран.