İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyində – AZPROMO-da yerli istehsalçılar və ixracatçılar assosiasiyalarının nümayəndələri ilə görüş keçirilib. Görüşdə Qablaşdırma Sənayesi, Şərab, Süd və Süd Məhsulları, Zeytun, Ekoloji Təmiz Məhsul və Zəfəran istehsalçıları və ixracatçıları assosiasiyalarının nümayəndələri iştirak edib.
Tədbirdə istehsalın və ixracın dəstəklənməsi məqsədilə həyata keçirilən kompleks tədbirlər, eləcə də hazırlanan yeni mexanizmlər barədə məlumat verilib.
Görüşdə həmçinin assosiasiyaların gələcək fəaliyyəti, strateji inkişaf planları, sektordakı mövcud vəziyyət, sahibkarların təkliflərinin öyrənilməsi istiqamətində əməkdaşlığın davam etdirilməsi, sahəvi dəstək mexanizmləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb, assosiasiyaların nümayəndələrini maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

AZPROMO hosted a meeting with associations of local producers and exporters
The Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO hosted a meeting with representatives of local producers' and exporters' associations. The meeting was attended by representatives of associations of producers and exporters of the packaging industry, wine, milk, and dairy products, olives, organic products, and saffron.
The meeting provided information on comprehensive support measures for production and exports as well as on new mechanisms under development.
The meeting also focused on discussing further activities of the associations, strategic development plans, the current situation in the industry, continued cooperation to study proposals of entrepreneurs and support mechanisms in the relevant areas as well as provided answers to questions posed by representatives of associations.