Ryazan vilayətinin nümayəndə heyəti AZPROMO-da olub
Rusiya Federasiyasının Ryazan vilayəti Hökumətinin sədr müavini Artyom Nikitinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyində – AZPROMO-da olub.
AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev Agentliyin fəaliyyət istiqamətləri, əsas hədəfləri, Azərbaycanda yaradılmış əlverişli biznes və investisiya mühiti barədə məlumat verib, iş adamları arasında əlaqələrin genişləndirilməsi sahəsində birgə görülən işlər haqqında danışıb.
Rusiya Federasiyasının Ryazan vilayəti Hökumətinin sədr müavini Artyom Nikitinin Ryazan vilayətinin biznes imkanlarından bəhs edib, əməkdaşlığın inkişafının önəmini vurğulayıb.
Görüşdə tərəflər arasında qarşılıqlı investisiya və ixrac imkanları barədə informasiya mübadiləsinə dair razılıq əldə olunub.

Делегация во главе с заместителем председателя правительства Рязанской области Российской Федерации Артёмом Никитиным посетила Агентство поощрения экспорта и инвестиций - AZPROMO.
Глава AZPROMO Юсиф Абдуллаев предоставил информацию о деятельности Агентства, основных его целях, созданной в Азербайджане благоприятной деловой и инвестиционной среде, а также рассказал о совместной работе, проделанной в сфере расширения связей между деловыми людьми.
Заместитель председателя правительства Рязанской области Российской Федерации Артём Никитин рассказал о бизнес-возможностях Рязанской области и подчеркнул важность развития сотрудничества.
В ходе встречи была достигнута договоренность об обмене сторонами информацией о взаимных инвестициях и экспортных возможностях.