Avropa Parlamentinin üzvləri AZPROMO-da olub
Avropa Parlamentinin Kənd, dağlıq və ucqar ərazilər və ağıllı kəndlər üzrə interqrupunun sədri Frank Boqoviçin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyində – AZPROMO-da olub.
AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev ölkəmizin biznes və investisiya imkanları, hazırlanan Milli İxrac Strategiyası barədə məlumat verib, AZPROMO-nun İnvestisiya Təşviqi Agentliklərinin Dünya Assosiasiyasının (WAIPA) üzvü olduğunu diqqətə çatdırıb.
Görüşdə kənd təsərrüfatı, turizm və enerji sektorlarında investisiya imkanları barədə fikir mübadiləsi aparılıb, Azərbaycanda “ağıllı” kəndlərin qurulması layihəsi qarşı tərəfin böyük marağına səbəb olub.

Делегация Европарламента посетила AZPROMO
Делегация во главе с председателем межгруппы Европарламента по сельским, горно-отдаленным районам и умным деревням Франком Боговичем посетила Агентство поощрения экспорта и инвестиций - AZPROMO.
Глава AZPROMO Юсиф Абдуллаев предоставил информацию о деловых и инвестиционных возможностях нашей страны, подготовленной Национальной экспортной стратегии и отметил, что AZPROMO является членом Всемирной ассоциации агентств по продвижению инвестиций (WAIPA).
На встрече состоялся обмен мнениями об инвестиционных возможностях в сферах сельского хозяйства, туризма и энергетики. Большой интерес европейской стороны вызвал проект строительства «умных» деревень в Азербайджане.