Avropa Parlamentinin üzvləri AZPROMO-da olub
Avropa Parlamentinin Kənd, dağlıq və ucqar ərazilər və ağıllı kəndlər üzrə interqrupunun sədri Frank Boqoviçin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyində – AZPROMO-da olub.
AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev ölkəmizin biznes və investisiya imkanları, hazırlanan Milli İxrac Strategiyası barədə məlumat verib, AZPROMO-nun İnvestisiya Təşviqi Agentliklərinin Dünya Assosiasiyasının (WAIPA) üzvü olduğunu diqqətə çatdırıb.
Görüşdə kənd təsərrüfatı, turizm və enerji sektorlarında investisiya imkanları barədə fikir mübadiləsi aparılıb, Azərbaycanda “ağıllı” kəndlərin qurulması layihəsi qarşı tərəfin böyük marağına səbəb olub.

European Parliament members visit AZPROMO
The delegation led by the Chairman of the European Parliament's Intergroup on Rural, Remote Mountain Areas, and Smart Villages Frank Bogovich, visited the Export and Investment Promotion Agency – AZPROMO.
The head of AZPROMO Yusif Abdullayev provided information about business and investment opportunities of our country, the prepared National Export Strategy, and noted that AZPROMO is a member of the World Association of Investment Promotion Agencies (WAIPA).
The meeting included an exchange of views on investment opportunities in the fields of agriculture, tourism, and energy. The project of building "smart" villages in Azerbaijan aroused great interest from the European side.