Polşanın İnvestisiyalar və Ticarət Agentliyinin (PAIH) İdarə Heyətinin üzvü Zdislav Sokal İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyində – AZPROMO-da olub.
AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev Azərbaycan və Polşa arasında iqtisadi əlaqələrin inkişaf etdiyini, iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrində əməkdaşlığın genişləndirilməsi üçün böyük potensialın olduğunu diqqətə çatdırıb.
Zdislav Sokal Polşanın İnvestisiyalar və Ticarət Agentliyinin fəaliyyət istiqamətləri barədə, Polşanın biznes və investisiya mühiti barədə məlumat verib, biznes dairələri arasında əməkdaşlığın inkişafı istiqamətlərini qeyd edib.
Tərəflər arasında qarşılıqlı investisiya və ixrac imkanları barədə informasiya mübadiləsinə dair razılıq əldə olunub.
Görüşdə Azərbaycanın Polşadakı səfiri Nərgiz Qurbanova və Polşanın Azərbaycandakı səfiri Rafal Poborski də iştirak ediblər.

Zdislav Sokal, a board member of Poland's Investment and Trade Agency (PAIH), visited the Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO.
The head of AZPROMO Yusif Abdullayev noted the development of economic relations between Azerbaijan and Poland with a great potential for expansion of cooperation in various economic areas.
Zdislav Sokal provided information on the activities of the Investment and Trade Agency of Poland, its business and investment environment, and noted the areas of cooperation developed by business circles.
The parties reached an agreement on the exchange of information concerning mutual investment and export opportunities.
Azerbaijani Ambassador to Poland Nargiz Gurbanova and Polish Ambassador to Azerbaijan Rafal Poborski also took part in the meeting.