Polşanın İnvestisiyalar və Ticarət Agentliyinin (PAIH) İdarə Heyətinin üzvü Zdislav Sokal İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyində – AZPROMO-da olub.
AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev Azərbaycan və Polşa arasında iqtisadi əlaqələrin inkişaf etdiyini, iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrində əməkdaşlığın genişləndirilməsi üçün böyük potensialın olduğunu diqqətə çatdırıb.
Zdislav Sokal Polşanın İnvestisiyalar və Ticarət Agentliyinin fəaliyyət istiqamətləri barədə, Polşanın biznes və investisiya mühiti barədə məlumat verib, biznes dairələri arasında əməkdaşlığın inkişafı istiqamətlərini qeyd edib.
Tərəflər arasında qarşılıqlı investisiya və ixrac imkanları barədə informasiya mübadiləsinə dair razılıq əldə olunub.
Görüşdə Azərbaycanın Polşadakı səfiri Nərgiz Qurbanova və Polşanın Azərbaycandakı səfiri Rafal Poborski də iştirak ediblər.

Член правления Агентства инвестиций и торговли Польши (PAIH) Здислав Сокал посетил Агентство поощрения экспорта и инвестиций - AZPROMO.
Глава AZPROMO Юсиф Абдуллаев отметил, что экономические отношения между Азербайджаном и Польшей развиваются, существует большой потенциал для расширения сотрудничества в различных сферах экономики.
Здислав Сокал предоставил информацию о деятельности Агентства по инвестициям и торговле Польши, ее деловой и инвестиционной среде, а также отметил направления развития сотрудничества между деловыми кругами.
Между сторонами была достигнута договоренность об обмене информацией о взаимных инвестиционных и экспортных возможностях.
Во встрече также приняли участие посол Азербайджана в Польше Наргиз Гурбанова и посол Польши в Азербайджане Рафал Поборски.