Azərbaycan-Pakistan biznes forumu keçirilib
İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO və "Global Business Alliance"ın birgə təşkilatçılığı ilə Bakıda Azərbaycan-Pakistan biznes forumu keçirilib. Tədbirdə hər iki ölkədən rəsmi şəxslərlə yanaşı, sənaye, qida, əczaçılıq, turizm, tekstil və s. sahələrdə fəaliyyət göstərən sahibkarlar iştirak edib.
Forumda çıxış edən AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev Azərbaycan və Pakistanın işgüzar dairələr arasında əlaqələrin genişləndirilməsinin önəmini qeyd edib, “Made in Azerbaijan” brendinin təşviqi istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər barədə məlumat verib, bu yaxınlarda Azərbaycanın biznes missiyasının Pakistana səfər edəcəyini diqqətə çatdırıb. Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov KOBİA-nın biznes qurmaq istəyən xarici iş adamlarına yerli tərəfdaşların tapılması, KOB-larla birgə layihələrin həyata keçirilməsi və digər istiqamətlərdə göstərə biləcəyi dəstək tədbirləri barədə danışıb.
"Global Business Alliance"ın sədri Məhəmməd Asif Nur, Pakistan-Azərbaycan İqtisadi Əməkdaşlıq Palatasının (PAKAZCHAM) prezidenti Xürrəm Bhatti ticarət, investisiya və digər sahələrdə əməkdaşlığı, Pakistan iş adamlarının Azərbaycanda həyata keçirilən layihələrdə iştirak imkanlarını qeyd edib, iqtisadi əlaqələrin inkişafı istiqamətləri barədə fikirlərini bölüşüblər.
Forum çərçivəsində Pakistan-Azərbaycan İqtisadi Əməkdaşlıq Palatası (PAKAZCHAM) və "Global Business Alliance" arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb.

Состоялся Азербайджано-пакистанский бизнес-форум
В Баку состоялся азербайджано-пакистанский бизнес-форум, совместно организованный Агентством поощрения экспорта и инвестиций – AZPROMO и Global Business Alliance. Помимо чиновников из обеих стран, в форуме приняли участие предприниматели, представляющие промышленность, пищевую, фармацевтическую, туристическую, текстильную и другие сектора.
Выступая на форуме, руководитель AZPROMO Юсиф Абдуллаев отметил важность расширения связей между деловыми кругами Азербайджана и Пакистана, проинформировал о мерах, реализуемых в направлении продвижения бренда “Made in Azerbaijan”, и обратил внимание на недавний визит бизнес-миссии Азербайджана в Пакистан. Председатель правления Агентства по развитию малого и среднего бизнеса (KOBIA) Орхан Мамедов рассказал о мерах поддержки, которые Агентство может оказать иностранным предпринимателям, желающим начать свой бизнес, найти местных партнеров, реализовать совместные проекты с МСП или нуждающихся в поддержке в других сферах.
Председатель Global Business Alliance Мохаммад Асиф Нур и президент Пакистано-Азербайджанской палаты экономического сотрудничества (PAKAZCHAM) Хуррам Бхатти отметили сотрудничество в торговой, инвестиционной и других сферах, возможности участия пакистанских предпринимателей в проектах, реализуемых в Азербайджане, а также поделились взглядами на направления развития экономических отношений.
В рамках форума был подписан Меморандум о взаимопонимании между Пакистано-азербайджанской палатой экономического сотрудничества (PAKAZCHAM) и Global Business Alliance.