Biznes dairələri arasında görüş keçirilib
Türkmənbaşı şəhərində İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO, Türkmənistanın Ticarət və Sənaye Palatası, Türkiyə Palatalar və Birjalar Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə Türkiyə, Azərbaycan və Türkmənistanın biznes dairələri arasında üçtərəfli görüş keçirilib.
İşgüzar görüşdə hər üç ölkənin biznes imkanları haqqında məlumat verilib, həyata keçiriləcək layihələrə dair təqdimat keçirilib.
Tədbir çərçivəsində Azərbaycanın "Hellmann Logistics" şirkəti ilə Türkmənistanın "Turkmen Logistics" Assosiasiyası arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb.

Состоялась встреча деловых кругов
При совместной организации Агентства поощрения экспорта и инвестиций – AZPROMO, Торгово-промышленной палаты Туркменистана, Союза палат и бирж Турции в городе Туркменбаши состоялась трехсторонняя встреча деловых кругов Турции, Азербайджана и Туркменистана.
На деловой встрече была предоставлена информация о бизнес-возможностях всех трех стран, а также проведена презентация проектов для будущей реализации.
В рамках мероприятия был подписан Меморандум о взаимопонимании между азербайджанской компанией «Hellmann Logistics» и туркменской Ассоциацией «Turkmen Logistics».