Azərbaycan "Beynəlxalq Yaşıl Həftə" sərgisində iştirak edəcək
Almaniyanın Berlin şəhərində 20-29 yanvar 2023-ci il tarixlərində "Beynəlxalq Yaşıl Həftə – 2023" ("International Green Week – 2023) qida, kənd təsərrüfatı və bağçılıq sərgisi keçiriləcək. Azərbaycan sərgidə İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə "Made in Azerbaijan" vahid ölkə stendi ilə təmsil olunacaq.
Qeyd edək ki, Avropanın ən iri sərgilərindən hesab olunan "Beynəlxalq Yaşıl Həftə" 1926-cı ildən etibarən keçirilir. Hər il dünyanın 70-ə yaxın ölkəsindən 1 500-dən çox şirkətin və 5 000-dək media nümayəndəsinin iştirak etdiyi sərgi yarım milyona yaxın insan tərəfindən ziyarət olunur. 2023-ci ildə keçiriləcək növbəti sərgidə Azərbaycan 13-cü dəfə iştirak edəcək.
AZPROMO yerli sahibkarların sərgidə iştirakı ilə bağlı müraciətlərin qəbuluna başlayıb. Sərgidə iştirak etmək istəyən sahibkarlar aşağıdakı əlaqə vasitəsilə AZPROMO-ya müraciət edə bilərlər:

The exhibition of food, agriculture, and horticulture 'International Green Week - 2023' will take place on 20-29 January 2023 in Berlin, Germany. With the support of the Ministry of Economy and the organizational assistance of the Export and Investment Promotion Agency AZPROMO, a single-country stand "Made in Azerbaijan" will represent Azerbaijan at the exhibition.
It should be noted that International Green Week has been held since 1926 as one of the largest exhibitions in Europe. Each year, over 1,500 companies, up to 5,000 media representatives, and about half a million people from about 70 countries attend the exhibition. Azerbaijan will participate for the 13th time in the next exhibition to take place in 2023.
AZPROMO has begun accepting applications from local entrepreneurs to participate in the exhibition. Entrepreneurs wishing to attend the exhibition can apply to AZPROMO via the following link: