Azərbaycan "Beynəlxalq Yaşıl Həftə" sərgisində iştirak edəcək
Almaniyanın Berlin şəhərində 20-29 yanvar 2023-ci il tarixlərində "Beynəlxalq Yaşıl Həftə – 2023" ("International Green Week – 2023) qida, kənd təsərrüfatı və bağçılıq sərgisi keçiriləcək. Azərbaycan sərgidə İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə "Made in Azerbaijan" vahid ölkə stendi ilə təmsil olunacaq.
Qeyd edək ki, Avropanın ən iri sərgilərindən hesab olunan "Beynəlxalq Yaşıl Həftə" 1926-cı ildən etibarən keçirilir. Hər il dünyanın 70-ə yaxın ölkəsindən 1 500-dən çox şirkətin və 5 000-dək media nümayəndəsinin iştirak etdiyi sərgi yarım milyona yaxın insan tərəfindən ziyarət olunur. 2023-ci ildə keçiriləcək növbəti sərgidə Azərbaycan 13-cü dəfə iştirak edəcək.
AZPROMO yerli sahibkarların sərgidə iştirakı ilə bağlı müraciətlərin qəbuluna başlayıb. Sərgidə iştirak etmək istəyən sahibkarlar aşağıdakı əlaqə vasitəsilə AZPROMO-ya müraciət edə bilərlər:

Азербайджан примет участие в выставке «Международная зеленая неделя»
Выставка продуктов питания, сельского хозяйства и садоводства «Международная Зеленая неделя - 2023» состоится с 20 по 29 января 2023 года в Берлине, Германия. При поддержке Министерства экономики и организационной поддержке Агентства поощрения экспорта и инвестиций – AZPROMO Азербайджан будет представлен на выставке единым страновым стендом «Made in Azerbaijan».
Следует отметить, что «Международная зеленая неделя», считающаяся одной из крупнейших выставок в Европе, проводится с 1926 года. Каждый год выставку посещают более 1 500 компаний, до 5 000 представителей СМИ и около полумиллиона человек из 70 стран мира. Азербайджан в 13-й раз примет участие в следующей выставке, которая состоится в 2023 году.
AZPROMO начало прием заявок на участие в выставке местных предпринимателей. Предприниматели, желающие принять участие в выставке, могут подать заявку в AZPROMO: