Məlumat verildiyi kimi, yanvarın 20-29-da Almaniyanın Berlin şəhərində qida, kənd təsərrüfatı və bağçılıq sahəsində ənənəvi "Beynəlxalq Yaşıl Həftə" ("International Green Week") sərgisi keçiriləcək.
İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə sərgidə şərab, qurudulmuş meyvələr, mineral sular, ət və ət məhsulları, duz, çay və qənnadı məmulatlarının istehsalı sahəsində fəaliyyət göstərən 15 Azərbaycan şirkəti öz məhsullarını “Made in Azerbaijan” vahid ölkə stendində nümayiş etdirəcək, həmçinin sərgi ziyarətçilərinə milli mətbəximiz təqdim olunacaq.
Qeyd edək ki, Avropanın ən iri sərgisi hesab olunan “Beynəlxalq Yaşıl Həftə"də Azərbaycan 13-cü dəfə təmsil olunacaq.

20-29 января в Берлине (Германия) состоится традиционная выставка "Международная зеленая неделя" ("International Green Week") в области продовольствия, сельского хозяйства и садоводства.
При поддержке Министерства экономики и организации Агентства поощрения экспорта и инвестиций – AZPROMO 15 азербайджанских компаний, работающих в сфере производства вина, сухофруктов, минеральных вод, мяса и мясных продуктов, соли, чая и кондитерских изделий, представят на выставке свою продукцию на едином стенде страны "Made in Azerbaijan", а посетителям выставки будет представлена наша национальная кухня.
Следует отметить, что Азербайджан в 13-й раз будет представлен на "Международной зеленой неделе", которая считается крупнейшей выставкой в Европе.