Məlumat verildiyi kimi, yanvarın 20-29-da Almaniyanın Berlin şəhərində qida, kənd təsərrüfatı və bağçılıq sahəsində ənənəvi "Beynəlxalq Yaşıl Həftə" ("International Green Week") sərgisi keçiriləcək.
İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə sərgidə şərab, qurudulmuş meyvələr, mineral sular, ət və ət məhsulları, duz, çay və qənnadı məmulatlarının istehsalı sahəsində fəaliyyət göstərən 15 Azərbaycan şirkəti öz məhsullarını “Made in Azerbaijan” vahid ölkə stendində nümayiş etdirəcək, həmçinin sərgi ziyarətçilərinə milli mətbəximiz təqdim olunacaq.
Qeyd edək ki, Avropanın ən iri sərgisi hesab olunan “Beynəlxalq Yaşıl Həftə"də Azərbaycan 13-cü dəfə təmsil olunacaq.

According to reports, the traditional International Green Week exhibition in the field of food, agriculture, and horticulture will be held on January 20-29 in Berlin, Germany.
With the support of the Ministry of Economy and the organizational assistance of the Export and Investment Promotion Agency – AZPROMO, 15 Azerbaijani companies operating in the field of wine, dried fruits, mineral water, meat and meat products, salt, tea, and confectionery will present their products at the exhibition's single-country stand Made in Azerbaijan, introducing visitors to our national cuisine.
Notably, it is for the 13th time that Azerbaijan will participate in International Green Week considered to be the largest exhibition in Europe.