Azərbaycan məhsulları "Beynəlxalq Yaşıl Həftə" sərgisində maraqla qarşılanır
Məlumat verildiyi kimi, Almaniyanın Berlin şəhərində qida, kənd təsərrüfatı və bağçılıq sahəsində ənənəvi "Beynəlxalq Yaşıl Həftə" ("International Green Week") sərgisi keçirilir. İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə sərgidə şərab, qurudulmuş meyvələr, mineral sular, ət və ət məhsulları, duz, çay və qənnadı məmulatlarının istehsalı sahəsində fəaliyyət göstərən 15 Azərbaycan şirkəti "Made in Azerbaijan" vahid ölkə stendində öz məhsullarını nümayiş etdirir, sərgi ziyarətçilərinə milli mətbəximiz təqdim olunur. Azərbaycan məhsulları ziyarətçilər tərəfindən böyük maraqla qaşılanır.
Sərginin ilk günündə Azərbaycan stendini Gürcüstanın kənd təsərrüfatı naziri Otar Şamuqiya, Özbəkistanın kənd təsərrüfatı naziri Əziz Voitov, Azərbaycanın Almaniyadakı səfiri Nəsimi Ağayev və digər şəxslər ziyarət edib. AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev ölkəmizin qeyri-neft ixracı potensialı və coğrafiyası, investisiya və biznes imkanları barədə məlumat verib.
Qeyd edək ki, Avropanın ən iri sərgisi hesab olunan "Beynəlxalq Yaşıl Həftə"də Azərbaycan 13-cü dəfə təmsil olunur. Builki sərgidə 60 ölkədən 4 mindən çox şirkət iştirak edir.

As reported, the traditional International Green Week exhibition in the field of food, agriculture, and horticulture takes place in Berlin, Germany. With the support of the Ministry of Economy and the organizational assistance of the Agency for Export and Investment Promotion - AZPROMO, 15 Azerbaijani companies working in the field of wine, dried fruits, mineral water, meat, and meat products, salt, tea, and confectionery products presented their products at a single country stand 'Made in Azerbaijan,' while visitors are introduced to our national cuisine. Azerbaijani products arouse great interest among visitors.
On the first day of the exhibition, Georgian Minister of Agriculture Otar Shamukia, Uzbek Minister of Agriculture Aziz Voitov, Azerbaijani Ambassador to Germany Nasimi Agayev, and others visited Azerbaijan's stand. Yusif Abdullayev, head of AZPROMO, provided information about the non-oil export potential and geography of our country, investment, and business opportunities.
Notably, it is the 13th time that Azerbaijan is represented at International Green Week, which is considered to be the largest exhibition in Europe. More than 4000 companies from 60 countries participate in this year's exhibition.