İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO Bakıda keçirilən Aqrar Məsləhət Xidmətləri (AMX) üzrə Milli Forumda təmsil olunub.
Tədbirdə çıxış edən AZPROMO-nun icraçı direktorunun müşaviri Tural Hacılı Azərbaycanın qeyri-neft ixracı imkanları, "Made in Azerbaijan" brendinin təşviqi mexanizmləri barədə məlumat verib.
Tədbir sual-cavab sessiyası ilə davam edib.
Qeyd edək ki, Forumun məqsədi məlumat və təcrübələri bölüşmək və təkmilləşdirmək, yeni tendesiyaları və AMX-nin prioritet texniki xidmət istiqamətlərini müəyyən və müzakirə etmək üçün öz proqramlarını təqdim edən AMX üzvlərini bir araya gətirməkdən ibarət idi.

Агентство поощрения экспорта и инвестиций – AZPROMO было представлено на состоявшемся в Баку национальном Форуме аграрных консультационных услуг (AMX).
Советник исполнительного директора AZPROMO Турал Гаджилы, выступая на мероприятии, предоставил информацию о ненефтяных экспортных возможностях Азербайджана и механизмах продвижения бренда "Made in Azerbaijan".
В продолжении мероприятия состоялась сессия вопросов и ответов.
Следует отметить, что целью Форума было собрать вместе членов АМХ, представляющих свои программы по обмену и улучшению информации и практик, выявления и обсуждения новых тенденций и приоритетных направлений обслуживания АМХ.