İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO Bakıda keçirilən Aqrar Məsləhət Xidmətləri (AMX) üzrə Milli Forumda təmsil olunub.
Tədbirdə çıxış edən AZPROMO-nun icraçı direktorunun müşaviri Tural Hacılı Azərbaycanın qeyri-neft ixracı imkanları, "Made in Azerbaijan" brendinin təşviqi mexanizmləri barədə məlumat verib.
Tədbir sual-cavab sessiyası ilə davam edib.
Qeyd edək ki, Forumun məqsədi məlumat və təcrübələri bölüşmək və təkmilləşdirmək, yeni tendesiyaları və AMX-nin prioritet texniki xidmət istiqamətlərini müəyyən və müzakirə etmək üçün öz proqramlarını təqdim edən AMX üzvlərini bir araya gətirməkdən ibarət idi.

The Export and Investment Promotion Agency – AZPROMO was represented at the National Agrarian Advisory Services Forum (AMX) held in Baku.
Speaking at the event, AZPROMO Executive Director's Advisor Tural Hajili provided information on non-oil export opportunities in Azerbaijan and mechanisms to promote the "Made in Azerbaijan" brand.
The event continued with a questions and answers session.
It should be noted that the purpose of the Forum was to bring together АМХ members presenting their programs to share and improve information and practices as well as to identify and discuss new trends and priorities for AMX services.