Mərakeş səfiri AZPROMO-da olub
İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyində – AZPROMO-da Mərakeş Krallığının Azərbaycan Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Məhəmməd Adil Embarşla görüş keçirilib.
Görüşdə AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev Agentliyin fəaliyyət istiqamətləri, ölkəmizdə biznes və investisiya mühiti barədə danışıb, 20-22 fevral tarixlərində AZPROMO-nun nümayəndələrinin Mərakeş Krallığına planlaşdırılan işgüzar səfəri zamanı qarşıya qoyulmuş hədəflər haqqında məlumat verib. Bildirilib ki, səfərin məqsədi Mərakeş Krallığında fəaliyyət göstərən sahibkar və investorlarla görüşlərin keçirməsindən, eləcə də yerli bazarın xüsusiyyətlərini və imkanlarını araşdırmaqdan ibarətdir.
Mərakeş səfiri Məhəmməd Adil Embarş ölkələrimiz arasında yüksək səviyyəli siyasi əlaqələrin mövcudluğunu vurğulayaraq bildirib ki, potensialı yüksək qiymətləndirilən iqtisadi əlaqələrin də inkişaf etdirilməsi önəmli məsələdir. Qeyd olunub ki, Mərakeş Krallığının daxili bazarı ilə yanaşı, Azərbaycan sahibkarlarının digər Afrika ölkələrinə çıxışı üçün təhlükəsiz tranzit ölkə kimi əməkdaşlıq edilə bilər.

Moroccan Ambassador visits AZPROMO
The Export and Investment Promotion Agency – AZPROMO hosted a meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Morocco to the Republic of Azerbaijan Mohammad Adil Embarsh.
The head of AZPROMO Yusif Abdullayev spoke about the activities of the Agency, business, and investment environment in our country, and provided information about the purpose of AZPROMO representatives' business trip to the Kingdom of Morocco scheduled for 20-22 February. Reportedly, the purpose of the visit is to hold meetings with entrepreneurs and investors operating in the Kingdom of Morocco, as well as to study the features and opportunities of the local market.
Emphasizing the high-level political relations between our countries, Ambassador of Morocco Mohammad Adil Embarsh noted that economic relations are an important issue, and the potential for their development is highly appreciated. It was noted that in addition to cooperation with the domestic market of the Kingdom of Morocco, Azerbaijan can act as a safe transit country to enable business peoples' access to other African countries.