Mərakeş səfiri AZPROMO-da olub
İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyində – AZPROMO-da Mərakeş Krallığının Azərbaycan Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Məhəmməd Adil Embarşla görüş keçirilib.
Görüşdə AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev Agentliyin fəaliyyət istiqamətləri, ölkəmizdə biznes və investisiya mühiti barədə danışıb, 20-22 fevral tarixlərində AZPROMO-nun nümayəndələrinin Mərakeş Krallığına planlaşdırılan işgüzar səfəri zamanı qarşıya qoyulmuş hədəflər haqqında məlumat verib. Bildirilib ki, səfərin məqsədi Mərakeş Krallığında fəaliyyət göstərən sahibkar və investorlarla görüşlərin keçirməsindən, eləcə də yerli bazarın xüsusiyyətlərini və imkanlarını araşdırmaqdan ibarətdir.
Mərakeş səfiri Məhəmməd Adil Embarş ölkələrimiz arasında yüksək səviyyəli siyasi əlaqələrin mövcudluğunu vurğulayaraq bildirib ki, potensialı yüksək qiymətləndirilən iqtisadi əlaqələrin də inkişaf etdirilməsi önəmli məsələdir. Qeyd olunub ki, Mərakeş Krallığının daxili bazarı ilə yanaşı, Azərbaycan sahibkarlarının digər Afrika ölkələrinə çıxışı üçün təhlükəsiz tranzit ölkə kimi əməkdaşlıq edilə bilər.

Посол Марокко посетил AZPROMO
В Агентстве поощрения экспорта и инвестиций – AZPROMO состоялась встреча с Чрезвычайным и Полномочным Послом Королевства Марокко в Азербайджанской Республике Мохаммадом Адилем Эмбаршем.
На встрече глава AZPROMO Юсиф Абдуллаев рассказал о деятельности Агентства, деловой и инвестиционной среде в нашей стране, а также предоставил информацию о целях запланированной на 20-22 февраля деловой поездки представителей AZPROMO в Королевство Марокко. Сообщается, что целью визита является проведение встреч с предпринимателями и инвесторами, работающими в Королевстве Марокко, а также изучение особенностей и возможностей местного рынка.
Посол Марокко Мохаммад Адиль Эмбарш подчеркнул наличие политических отношений высокого уровня между нашими странами, отметив, что важным вопросом являются экономические отношения, потенциал развития которых оценивается высоко. Было отмечено, что помимо сотрудничества с внутренним рынком Королевства Марокко, Азербайджан может выступать в роли безопасной транзитной страны для выхода предпринимателей на другие африканские страны.