AZPROMO və Macarıstanın Ticarət Sənaye Palatası arasında görüş keçirilib
Macarıstanın paytaxtı Budapeşt şəhərində İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO və Macarıstanın Ticarət Sənaye Palatası (HCCI) arasında görüş keçirilib.
AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev Azərbaycan və Macarıstan arasında dinamik inkişafda olan iqtisadi əlaqələrin hazırkı vəziyyətinə toxunaraq bildirib ki, bu müstəvidə qeyri-neft sektoru çərçivəsində əlaqələrin genişləndirilməsi, habelə ixracın və investisiyaların stimullaşdırılması üçün geniş imkanlar mövcuddur.
Görüşdə AZPROMO-nun fəaliyyət istiqaməti, xarici investisiyaların təşviqi, yeni ixrac bazarlarının araşdırılması məqsədilə Agentlik tərəfindən görülən işlər barədə danışılıb, ixrac üçün əlavə imkanlar yaradacaq Milli İxrac Strategiyası haqqında məlumat verilib.
HCCI-ın Beynəlxalq işlər üzrə komitəsinin sədrinin müavini Atilla Qalambos təmsil etdiyi qurumun fəaliyyətini diqqətə çatdırıb, AZPROMO ilə əlaqələrin genişləndirilməsində maraqlı olduğunu bildirib.
Görüş zamanı Azərbaycan və Macarıstanda ixrac və investisiyaların təşviqi istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər, sahibkarların qarşılaşdığı məsələlərin birgə əməkdaşlıq çərçivəsində həll yolları barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

The Export and Investment Promotion Agency – AZPROMO and the Hungarian Chamber of Commerce and Industry (HCCI) held a meeting in Budapest, the capital of Hungary.
Speaking about the current state of dynamically developing economic relations between Azerbaijan and Hungary, the head of AZPROMO Yusif Abdullayev said that at this level, there are ample opportunities to expand relations within the non-oil sector and stimulate exports and investments.
The meeting was devoted to the activities of AZPROMO, the promotion of foreign investments, the work carried out by the Agency to develop new export markets, and the information about the National Export Strategy, which will create additional opportunities for exports.
Atilla Galambos, Deputy Chairman of the HCCI Foreign Affairs Committee, drew attention to the activities of the organization he represented and expressed interest in expanding relations with AZPROMO.
During the meeting, an exchange of views took place on measures to promote exports and investments in Azerbaijan and Hungary and ways to solve the problems faced by entrepreneurs within the framework of cooperation.