AZPROMO və HEPA əməkdaşlığın genişləndirilməsini müzakirə edib
İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev Macarıstanın İxracın Təşviqi Agentliyinin (HEPA) baş direktorunun müavini Qabor Jenei ilə görüşüb.
Görüşdə biznes forumlar, işgüzar görüşlərin sahibkarlar arasında yeni əməkdaşlıq imkanlarının yaranması, mövcud əlaqələrin gücləndirilməsi, biznes təşəbbüslərinin reallaşdırılması baxımından əhəmiyyəti vurğulanıb, AZPROMO və HEPA arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi və qarşıqılıqlı təcrübə mübadiləsi məsələləri müzakirə olunub.
Görüşdə həmçinin, ixrac və investisiyaların təşviqi istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

Yusif Abdullayev, head of the Export and Investment Promotion Agency – AZPROMO, met with Gabor Jenei, deputy director general of the Hungarian Export Promotion Agency (HEPA).
The meeting participants discussed the importance of business forums and business meetings in terms of creating new opportunities for cooperation between entrepreneurs, strengthening existing relations, implementing business initiatives, expanding cooperation between AZPROMO and HEPA, and mutual exchange of experience.
The meeting also included an exchange of views on the measures being implemented in the field of export and investment promotion.