AZPROMO və HEPA əməkdaşlığın genişləndirilməsini müzakirə edib
İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev Macarıstanın İxracın Təşviqi Agentliyinin (HEPA) baş direktorunun müavini Qabor Jenei ilə görüşüb.
Görüşdə biznes forumlar, işgüzar görüşlərin sahibkarlar arasında yeni əməkdaşlıq imkanlarının yaranması, mövcud əlaqələrin gücləndirilməsi, biznes təşəbbüslərinin reallaşdırılması baxımından əhəmiyyəti vurğulanıb, AZPROMO və HEPA arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi və qarşıqılıqlı təcrübə mübadiləsi məsələləri müzakirə olunub.
Görüşdə həmçinin, ixrac və investisiyaların təşviqi istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

AZPROMO и HEPA обсудили расширение сотрудничества
Руководитель Агентства поощрения экспорта и инвестиций AZPROMO Юсиф Абдуллаев встретился с заместителем генерального директора венгерского Агентства поощрения экспорта (HEPA) Габором Женей.
На встрече обсуждалось значение бизнес-форумов и деловых встреч с точки зрения создания новых возможностей сотрудничества между предпринимателями, укрепления существующих отношений, реализации бизнес-инициатив, расширения сотрудничества между AZPROMO и HEPA и вопросов взаимного обмена опытом.
На встрече также состоялся обмен мнениями о реализуемых мерах в направлении поощрения экспорта и инвестиций.