Özbəkistan-Azərbaycan İşgüzar Şurasının iclası keçirilib
Daşkənddə 1-ci Özbəkistan-Azərbaycan Regionlararası Forumu çərçivəsində Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyasının (ASK) və Özbəkistanın Ticarət və Sənaye Palatasının birgə təşkilatçılığı ilə Özbəkistan-Azərbaycan İşgüzar Şurasının 3-cü iclası keçirilib. Tədbirdə hər iki ölkədən rəsmi şəxslər və iqtisadiyyatın müxtəlif sektorlarını təmsil edən iş adamları iştirak ediblər.
İclasın açılış mərasimində çıxış edən İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev Azərbaycanda yaradılan əlverişli biznes və investisiya mühiti barədə məlumat verib, İşgüzar Şuranın ölkələrimiz arasında iqtisadi-ticarət tərəfdaşlığının genişləndirilməsi və biznes dairələri arasında əlaqələrin inkişafına töhfə verəcəyini bildirib, iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrində əməkdaşlığın genişləndirilməsi üçün böyük potensialın mövcudluğunu vurğulayıb, hər iki ölkənin sahibkarlarını fəal əməkdaşlığa çağırıb.
Tədbirdə Özbəkistanın Ticarət-Sənaye Palatası sədrinin birinci müavini və İşgüzar Şuranın həmsədri Tura Bobolov, ASK-ın vitse-prezidenti və İşgüzar Şuranın həmsədri Vüqar Zeynalov, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agenliyinin (KOBİA) İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov, eləcə də digər dövlət qurumları və işgüzar dairələrinin nümayəndələri iştirak ediblər.
Tədbir əvvəlki iclaslar zamanı müəyyənləşdirilmiş tapşırıqlar üzrə görülmüş işlər, eləcə də iki ölkənin biznes subyektləri arasında əlaqələrin genişləndirilməsi istiqamətində müzakirələrlə davam edib.

III meeting of the Uzbek-Azerbaijani Business Council took place in the framework of I Uzbek-Azerbaijani Interregional Forum in Tashkent with joint organization of National Confederation of Entrepreneurs (Employers) Organizations of the Republic of Azerbaijan (ASK) and the Chamber of Commerce and Industry of Uzbekistan. The event was attended by officials from both countries and business people representing various sectors of the economy.
Speaking at the opening ceremony, the head of the Export and Investment Promotion Agency – AZPROMO Yusif Abdullayev informed about the favorable business and investment environment created in Azerbaijan and said that the Business Council will contribute to the expansion of trade and economic partnership between the two countries and the development of relations between the business communities in various sectors of the economy, as well as emphasized the great potential for expanding cooperation, calling on entrepreneurs of both countries to active cooperation.
First Deputy Chairman of the Chamber of Commerce and Industry of Uzbekistan and Co-chairman of the Business Council Tura Bobolov, Vice President of ASK and Co-chairman of the Business Council Vugar Zeynalov, Chairman of the Board of Small and Medium Business Development Agency (KOBIA), and representatives of other government agencies and business circles attended the event.
The event's activity continued to include discussions of the work implemented to fulfill the tasks identified during the previous meetings and ensure the expansion of ties between the two countries' business structures.