Özbəkistan-Azərbaycan İşgüzar Şurasının iclası keçirilib
Daşkənddə 1-ci Özbəkistan-Azərbaycan Regionlararası Forumu çərçivəsində Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyasının (ASK) və Özbəkistanın Ticarət və Sənaye Palatasının birgə təşkilatçılığı ilə Özbəkistan-Azərbaycan İşgüzar Şurasının 3-cü iclası keçirilib. Tədbirdə hər iki ölkədən rəsmi şəxslər və iqtisadiyyatın müxtəlif sektorlarını təmsil edən iş adamları iştirak ediblər.
İclasın açılış mərasimində çıxış edən İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev Azərbaycanda yaradılan əlverişli biznes və investisiya mühiti barədə məlumat verib, İşgüzar Şuranın ölkələrimiz arasında iqtisadi-ticarət tərəfdaşlığının genişləndirilməsi və biznes dairələri arasında əlaqələrin inkişafına töhfə verəcəyini bildirib, iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrində əməkdaşlığın genişləndirilməsi üçün böyük potensialın mövcudluğunu vurğulayıb, hər iki ölkənin sahibkarlarını fəal əməkdaşlığa çağırıb.
Tədbirdə Özbəkistanın Ticarət-Sənaye Palatası sədrinin birinci müavini və İşgüzar Şuranın həmsədri Tura Bobolov, ASK-ın vitse-prezidenti və İşgüzar Şuranın həmsədri Vüqar Zeynalov, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agenliyinin (KOBİA) İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov, eləcə də digər dövlət qurumları və işgüzar dairələrinin nümayəndələri iştirak ediblər.
Tədbir əvvəlki iclaslar zamanı müəyyənləşdirilmiş tapşırıqlar üzrə görülmüş işlər, eləcə də iki ölkənin biznes subyektləri arasında əlaqələrin genişləndirilməsi istiqamətində müzakirələrlə davam edib.

Состоялось заседание Узбекско-Азербайджанского Делового Совета
В рамках I Узбекско-Азербайджанского межрегионального форума в Ташкенте состоялось III заседание Узбекско-Азербайджанского Делового Совета при совместной организации Национальной конфедерации организаций предпринимателей (работодателей) Азербайджанской Республики (АКП) и Торгово-промышленной палаты Узбекистана. В мероприятии приняли участие официальные лица обеих стран и бизнесмены, представляющие различные отрасли экономики.
Выступая на церемонии открытия заседания, глава Агентства поощрения экспорта и инвестиций – AZPROMO Юсиф Абдуллаев проинформировал о созданной в Азербайджане благоприятной деловой и инвестиционной среде, сообщил, что Деловой совет будет способствовать расширению торгово-экономического партнерства между нашими странами и развитию отношений между деловыми кругами в различных сферах экономики, подчеркнул наличие большого потенциала для расширения сотрудничества и призвал предпринимателей обеих стран к активному сотрудничеству.
В мероприятии участвовали первый заместитель председателя Торгово-промышленной палаты Узбекистана и сопредседатель Делового совета Тура Боболов, вице-президент ASK и сопредседатель Делового совета Вугар Зейналов, председатель правления Агентства развития малого и среднего бизнеса (КОБИА), а также представители других государственных учреждений и деловых кругов.
Работа мероприятия продолжилась в формате обсуждения проделанной работы по задачам, определенным в ходе предыдущих встреч, и расширению связей между бизнес-структурами двух стран.