Aprelin 28-də Belqradda baş tutacaq Serbiya Respublikası ilə Azərbaycan Respublikası arasında ticarət və iqtisadi əməkdaşlıq üzrə Hökumətlərarası Komissiyanın 7-ci iclası çərçivəsində İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO və Serbiyanın Ticarət və Sənaye Palatasının (CCIS) birgə təşkilatçılığı ilə Serbiya-Azərbaycan biznes forumu keçiriləcək.
Tədbirdə hər iki ölkədən rəsmi şəxslərlə yanaşı, iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrində fəaliyyət göstərən sahibkarların iştirakı nəzərdə tutulur.
Azərbaycan sahibkarları Serbiya-Azərbaycan biznes forumuna dəvət olunurlar. Qeyd edək ki, forumla bağlı bütün xərclər sahibkarlar tərəfindən qarşılanacaq. Tədbirdə iştirak etmək istəyən sahibkarlar 17 aprel 2023-cü il tarixinədək AZPROMO-ya müraciət edə bilərlər.

The Serbian-Azerbaijani Business Forum, jointly organized by the Export and Investment Promotion Agency – AZPROMO and the Serbian Chamber of Commerce and Industry (SCCI), will take place in Belgrade on 28 April during the 7th meeting of the Intergovernmental Commission on Trade and Economic Cooperation between the Republic of Serbia and the Republic of Azerbaijan.
In addition to officials from both countries, entrepreneurs from various sectors of the economy are expected to attend the event.
Azerbaijani business people are invited to the Serbian-Azerbaijani Business Forum. It should be noted that the entrepreneurs will cover all expenses related to the Forum. Entrepreneurs wishing to participate in the event can apply to AZPROMO by April 17, 2023.