Aprelin 28-də Belqradda baş tutacaq Serbiya Respublikası ilə Azərbaycan Respublikası arasında ticarət və iqtisadi əməkdaşlıq üzrə Hökumətlərarası Komissiyanın 7-ci iclası çərçivəsində İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO və Serbiyanın Ticarət və Sənaye Palatasının (CCIS) birgə təşkilatçılığı ilə Serbiya-Azərbaycan biznes forumu keçiriləcək.
Tədbirdə hər iki ölkədən rəsmi şəxslərlə yanaşı, iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrində fəaliyyət göstərən sahibkarların iştirakı nəzərdə tutulur.
Azərbaycan sahibkarları Serbiya-Azərbaycan biznes forumuna dəvət olunurlar. Qeyd edək ki, forumla bağlı bütün xərclər sahibkarlar tərəfindən qarşılanacaq. Tədbirdə iştirak etmək istəyən sahibkarlar 17 aprel 2023-cü il tarixinədək AZPROMO-ya müraciət edə bilərlər.

При совместной организации Агентства поощрения экспорта и инвестиций – AZPROMO и Торгово-промышленной палаты Сербии (ТППС) в рамках 7-го заседания Межправительственной комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству между Республикой Сербия и Азербайджанской Республикой 28 апреля в Белграде состоится сербско-азербайджанский бизнес-форум.
Помимо официальных лиц из обеих стран планируется участие предпринимателей, работающих в различных сферах экономики.
Азербайджанские предприниматели приглашаются на Сербско-азербайджанский бизнес-форум. Следует отметить, что предприниматели возьмут на себя все расходы, связанные с форумом. Предприниматели, желающие принять участие в мероприятии, могут подать заявку в AZPROMO до 17 апреля 2023 года.