ŞƏRAB İSTEHSALÇILARI VƏ İXRACATÇILARININ NƏZƏRİNƏ!
Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun qeyri-neft məhsullarının ixracının təşviqi istiqamətində fəaliyyətinin davamı olaraq, ölkə rəhbərliyinin müvafiq tapşırıqları ilə xarici bazarlarda müvafiq coğrafi adların və ənənəvi brendlərin qorunması məqsədilə müvafiq işlər aparılır. Bu istiqamətdə ənənəvi “Ağdam şərabı” əmtəə nişanının qorunması, təbliği və xarici bazarlarda yenidən mövqeləndirilməsi çərçivəsində “Bakı Şərab-1” ASC müəssisəndə saxlanılan şərab materialının AZPROMO vasitəsilə satışı elan olunur.
• Materialın həcmi: 10 min dekalitr;
• Materialın istehsal illəri: 1990-1993;
• Materialın kimyəvi göstəriciləri:
S/S
Tündlük
Şəkərlilik
UT
ÜT
Fe
Lot -1
18,55
7,18
1,86
7,50
35,80
Lot -2
18,40
6,30
1,80
6,10
16,00
Lot -3
17,80
1,38
6,00
19,60
Lot -4
17,60
6,20
1,24
5,80
26,00
Lot -5
6,35
1,30
5,90
13,10
Lot -6
1,70
Lot -7
18,50
30,20
Lot -8
6,80
1,75
26,50
• Materialın təklif olunan qiyməti: 1 manat/litr;
• Əlavə qeyd: Satınalan müəssisəyə, materialdan istehsal olunmuş şərabın “Ağdam Reneissance” əmtəə nişanı altında brendləşdirilməsi istiqamətində AZPROMO tərəfindən dəstək göstəriləcəkdir.
Materialın alışında maraqlı olan sahibkarlar tərəfindən təkliflərin məsələ üzrə müəyyən edilmiş əlaqələndirici şəxsə təqdim edilməsi xahiş olunur:
AZPROMO-nun İxracın təşviqi departamentinin aparıcı mütəxəssisi e-mail: kanan.muzaffarli@azpromo.gov.az

В продолжение деятельности Агентства поощрения экспорта и инвестиций Азербайджанской Республики – AZPROMO в области продвижения экспорта ненефтяной продукции и с целью выполнения соответствующих задач руководства страны проводятся определенные работы, нацеленные на обеспечение защиты соответствующих географических названий и традиционных брендов на зарубежных рынках. В данном направлении, в рамках защиты, продвижения и репозиционирования традиционной торговой марки «Агдамское вино» на внешних рынках объявляется продажа посредством AZPROMO винного материала, хранящегося на предприятии ОАО «Bakı Şərab-1».
- Объем материала: 10 тысяч декалитров;
- Год выпуска материала: 1990-1993 гг;
- Химические показатели материала:
|
№ |
Крепость |
Сахар |
ЛК |
ОК |
Fe |
Партия -1 |
18,55 |
7,18 |
1,86 |
7,50 |
35,80 |
Партия -2 |
18,40 |
6,30 |
1,80 |
6,10 |
16,00 |
Партия -3 |
17,80 |
1,38 |
6,00 |
19,60 |
Партия -4 |
17,60 |
6,20 |
1,24 |
5,80 |
26,00 |
Партия -5 |
6,35 |
1,30 |
5,90 |
13,10 |
Партия -6 |
1,70 |
Партия -7 |
18,50 |
30,20 |
Партия -8 |
6,80 |
1,75 |
26,50 |
- Предлагаемая цена материала: 1 манат/литр;
- Дополнительное примечание: AZPROMO окажет поддержку закупающему предприятию в брендировании вина, произведенного из материала под торговой маркой «Aghdam Reneissance».
Предпринимателям, заинтересованным в приобретении материала, предлагается направить свои предложения назначенному контактному лицу:
Кянан Музаффарли
Электронная почта ведущего специалиста отдела поощрения экспорта AZPROMO: kanan.muzaffarli@azpromo.gov.az