ŞƏRAB İSTEHSALÇILARI VƏ İXRACATÇILARININ NƏZƏRİNƏ!
Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun qeyri-neft məhsullarının ixracının təşviqi istiqamətində fəaliyyətinin davamı olaraq, ölkə rəhbərliyinin müvafiq tapşırıqları ilə xarici bazarlarda müvafiq coğrafi adların və ənənəvi brendlərin qorunması məqsədilə müvafiq işlər aparılır. Bu istiqamətdə ənənəvi “Ağdam şərabı” əmtəə nişanının qorunması, təbliği və xarici bazarlarda yenidən mövqeləndirilməsi çərçivəsində “Bakı Şərab-1” ASC müəssisəndə saxlanılan şərab materialının AZPROMO vasitəsilə satışı elan olunur.
• Materialın həcmi: 10 min dekalitr;
• Materialın istehsal illəri: 1990-1993;
• Materialın kimyəvi göstəriciləri:
S/S
Tündlük
Şəkərlilik
UT
ÜT
Fe
Lot -1
18,55
7,18
1,86
7,50
35,80
Lot -2
18,40
6,30
1,80
6,10
16,00
Lot -3
17,80
1,38
6,00
19,60
Lot -4
17,60
6,20
1,24
5,80
26,00
Lot -5
6,35
1,30
5,90
13,10
Lot -6
1,70
Lot -7
18,50
30,20
Lot -8
6,80
1,75
26,50
• Materialın təklif olunan qiyməti: 1 manat/litr;
• Əlavə qeyd: Satınalan müəssisəyə, materialdan istehsal olunmuş şərabın “Ağdam Reneissance” əmtəə nişanı altında brendləşdirilməsi istiqamətində AZPROMO tərəfindən dəstək göstəriləcəkdir.
Materialın alışında maraqlı olan sahibkarlar tərəfindən təkliflərin məsələ üzrə müəyyən edilmiş əlaqələndirici şəxsə təqdim edilməsi xahiş olunur:
AZPROMO-nun İxracın təşviqi departamentinin aparıcı mütəxəssisi e-mail: kanan.muzaffarli@azpromo.gov.az

In furtherance of the activities of the Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan – AZPROMO in the field of non-oil export promotion and to fulfill the relevant tasks of the country's leadership, certain activities are carried out to ensure the protection of relevant geographical names and traditional trademarks in foreign markets. In this regard, the sale of wine material stored at Baku Wine-1 OJSC through AZPROMO is announced within the framework of protection, promotion, and repositioning of the traditional trademark "Aghdam Wine" in foreign markets.
- Volume of material: 10 thousand decaliters;
- Year of production: 1990-1993;
- Chemical indicators of the material:
No. |
Strength |
Sugar |
VA |
TA |
Fe |
Lot -1 |
18,55 |
7,18 |
1,86 |
7,50 |
35,80 |
Lot -2 |
18,40 |
6,30 |
1,80 |
6,10 |
16,00 |
Lot -3 |
17,80 |
1,38 |
6,00 |
19,60 |
Lot -4 |
17,60 |
6,20 |
1,24 |
5,80 |
26,00 |
Lot -5 |
6,35 |
1,30 |
5,90 |
13,10 |
Lot -6 |
1,70 |
Lot -7 |
18,50 |
30,20 |
Lot -8 |
6,80 |
1,75 |
26,50 |
- Suggested price of the material: 1 AZN/liter;
- Additional note: AZPROMO will assist the purchasing company in branding the wine produced from the material under the brand name "Aghdam Renaissance".
Entrepreneurs interested in purchasing the material are invited to send their proposals to the designated contact person: