Əbu-Dabidə keçirilən 12-ci İllik İnvestisiya Toplantısı çərçivəsində təşkil olunan sərgidə "Invest in Azerbaijan" stendi ilə çıxış edən Azərbaycanın investisiya potensialı nümayiş olunub.
Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Əbu-Dabi şəhərində 12-ci İllik İnvestisiya Toplantısı (Annual Investment Meeting – AİM) keçirilib. Toplantı çərçivəsində Azərbaycanın investisiya imkanlarına dair təqdimat keçirilib. Rəsmi şəxslərin, iş adamları və investorların iştirak etdiyi Azərbaycanın ölkə təqdimatında İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA), Dövlət Turizm Agentliyi və Ələt Azad İqtisadi Zonasının nümayəndələri tərəfindən ölkəmizin investisiya imkanları, sahibkarlara dəstək göstərən qurumların fəaliyyəti, iqtisadi zonalarda yaradılmış əlverişli şərait və turizm potensialına dair məlumat verilib.
Eyni zamanda, Azərbaycan sözügedən toplantı çərçivəsində təşkil olunmuş sərgidə "Invest in Azerbaijan" stendi ilə təmsil olunub. AZPROMO və KOBİA-nın birgə təşkilatçılığı ilə stendimizdə Azərbaycan iqtisadiyyatına, ölkəmizdə yaradılmış əlverişli biznes və investisiya mühitinə dair məlumatlar yerləşdirilib. Ölkə stendində həmçinin işğaldan azad edilmiş Azərbaycan ərazilərinin potensialı və investisiya qoyuluşu imkanları barədə məlumat verilib, Ələt Azad İqtisadi Zonasında yaradılmış imkanlar, Dövlət Turizm Agentliyi tərəfindən ölkəmizin turizm potensialı təqdim edilib.
Qeyd edək ki, 2011-ci ildən etibarən hər il keçirilən və dünyanın müxtəlif ölkələrindən rəsmi şəxsləri, iş adamlarını, investorları bir araya gətirən İllik İnvestisiya Toplantısı sahibkarlığın inkişafı üçün investisiya imkanlarının, sərmayələrin təşviqi tendensiyalarının və bu sahədə əməkdaşlığın müzakirə olunması, təcrübə mübadiləsi və yeni əlaqələrin qurulması baxımından əlverişli platformadır.

Azerbaijan's investment potential was demonstrated with the stand "Invest in Azerbaijan" at the exhibition organized within the framework of the 12th Annual Investment Meeting in Abu Dhabi.
The 12th Annual Investment Meeting (AIM) was held in Abu Dhabi, United Arab Emirates. The meeting included a presentation on investment opportunities in Azerbaijan. At the presentation of Azerbaijan, which was attended by officials, entrepreneurs, and investors, representatives of the Export and Investment Promotion Agency AZPROMO, Small and Medium Business Development Agency (KOBIA), State Tourism Agency, and Alat Free Economic Zone provided information on investment opportunities in our country, activities of organizations supporting entrepreneurs, favorable conditions created in economic zones and tourism potential.
Azerbaijan was represented with a stand "Invest in Azerbaijan" at the exhibition organized within the framework of the above-mentioned meeting. Our stand, which was jointly organized by AZPROMO and KOBIA, provided information on the economy of Azerbaijan and the favorable business and investment environment created in our country. The country's stand also provided information on the potential of Azerbaijan's liberated territories and investment opportunities created in the Alat Free Economic Zone, while the State Agency for Tourism provided information on the tourism potential of our country.
It should be noted that the Annual Investment Meeting, held annually since 2011, bringing together officials, entrepreneurs, and investors from around the world, is a convenient platform to promote discussion of investment opportunities for business development, trends in investment promotion, and cooperation in this area as well as to exchange experiences and build new relationships.