Azərbaycan Çexiyanın Brno şəhərində keçirilən 11-ci beynəlxalq "Paslanmaz polad" sərgisində "Made in Azerbaijan" vahid ölkə stendi ilə təmsil olunub.
İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun dəstəyi, Azərbaycanın Mərkəzi Avropa ölkələri üzrə ticarət nümayəndəsinin təşkilatçılığı ilə Brno şəhərində Çexiyanın ən böyük sərgilərindən hesab olunan 11-ci beynəlxalq "Paslanmaz polad" ("The International Stainless Steel Fair") sərgisində polad və polad məmulatlarının, o cümlədən rəngli metallardan hazırlanan məhsulların istehsalında ixtisaslaşan 8 Azərbaycan şirkəti "Made in Azerbaijan" vahid ölkə stendi ilə iştirak edib.
Qeyd edək ki, sərgi 2009-cu ildən bəri iki ildən bir təşkil olunur. Builki tədbirə Mərkəzi və Şərqi Avropa ölkələrindən, xüsusən də Almaniya, Çexiya, Polşa və Macarıstandan olan aparıcı polad istehsalçıları, həmçinin distributor şirkətlər də daxil olmaqla 100-dən çox iştirakçı qatılıb.

Azerbaijani companies took part in an international exhibition in the Czech Republic
Azerbaijan was represented at the 11th International "Stainless Steel" Exhibition in Brno, Czech Republic, with a single country stand "Made in Azerbaijan".
With the support of the Export and Investment Promotion Agency – AZPROMO and the organization of the Trade Mission of Azerbaijan to Central Europe, 8 Azerbaijani companies specializing in steel and metal products, including non-ferrous metal products, are presenting a single country stand "Made in Azerbaijan" at the 11th International "Stainless Steel" Exhibition, one of the largest exhibitions in Brno, Czech Republic.
It should be noted that the exhibition has been held biannually since 2009. Over 100 exhibitors attended this year's event, including leading steel producers and distribution companies from Central and Eastern Europe, especially Germany, the Czech Republic, Poland, and Hungary.