Forumda ticarət, logistika, İKT, sənaye, tikinti və su təsərrüfatı sektorlarını təmsil edən Avstriyanın aparıcı şirkət nümayəndələri iştirak edib. Azərbaycan və Avstriyanın biznes subyektləri arasında əlaqələrin dərinləşdirilməsinə dair müzakirələr aparılıb.
Avstriya nümayəndə heyətinin Azərbaycana indiyədək təşkil edilən ən geniş ticarət missiyası çərçivəsində Avstriya Federal İqtisadi Palatasının ticarətin təşviqi təşkilatının – “Advantage Austria”nın təşkilatçılığı ilə keçirilən Azərbaycan-Avstriya biznes forumunda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO da təmsil olunub.
Tədbirdə Azərbaycan və Avstriya arasında iqtisadi əlaqələrin və biznes tərəfdaşlığının inkişaf etdiyi vurğulanıb, ticarət və investisiya sahələrində əməkdaşlığın müsbət dinamikası qeyd edilib. Bildirilib ki, mühəndislik, konsaltinq və layihələrin idarə olunması sahələrində ixtisaslaşmış çoxsaylı Avstriya şirkətləri artıq Azərbaycanda fəaliyyət göstərir və onların artım potensialı yüksək qiymətləndirilib. Yeni əməkdaşlıq sahələri ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.
Forumda AZPROMO tərəfindən Avstriya şirkətlərinə Azərbaycanın investisiya mühiti, biznes imkanları və sərmayədarlara təqdim olunan imtiyazlara dair təqdimat nümayiş olunub, xarici sahibkarların sualları cavablandırılıb. Tədbir B2B görüşlərlə davam edib.

AZPROMO приняло участие в азербайджано-австрийском бизнес-форуме
В форуме приняли участие представители ведущих австрийских компаний в таких секторах, как торговля, логистика, ИКТ, промышленность, строительство и водное хозяйство. Состоялись обсуждения по углублению отношений между бизнес-субъектами Азербайджана и Австрии.
Агентство поощрения экспорта и инвестиций AZPROMO было представлено на азербайджано-австрийском бизнес-форуме, организованном Advantage Austria – организацией содействия торговле Федеральной экономической палаты Австрии, в рамках крупнейшей торговой миссии австрийской делегации в Азербайджан.
На мероприятии было подчеркнуто развитие экономических отношений и делового партнерства между Азербайджаном и Австрией, а также отмечена положительная динамика сотрудничества в сферах торговли и инвестиций. Было отмечено, что в Азербайджане уже работают многочисленные австрийские компании, специализирующиеся в области инжиниринга, консалтинга и управления проектами, и потенциал их роста оценивается высоко. Состоялся обмен мнениями по новым направлениям сотрудничества.
На форуме была показана презентация об инвестиционной среде Азербайджана, деловых возможностях и льготах, предлагаемых AZPROMO инвесторам и австрийским компаниям, а также даны ответы на вопросы иностранных предпринимателей. Мероприятие продолжилось в формате встреч B2B.