Forumda ticarət, logistika, İKT, sənaye, tikinti və su təsərrüfatı sektorlarını təmsil edən Avstriyanın aparıcı şirkət nümayəndələri iştirak edib. Azərbaycan və Avstriyanın biznes subyektləri arasında əlaqələrin dərinləşdirilməsinə dair müzakirələr aparılıb.
Avstriya nümayəndə heyətinin Azərbaycana indiyədək təşkil edilən ən geniş ticarət missiyası çərçivəsində Avstriya Federal İqtisadi Palatasının ticarətin təşviqi təşkilatının – “Advantage Austria”nın təşkilatçılığı ilə keçirilən Azərbaycan-Avstriya biznes forumunda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO da təmsil olunub.
Tədbirdə Azərbaycan və Avstriya arasında iqtisadi əlaqələrin və biznes tərəfdaşlığının inkişaf etdiyi vurğulanıb, ticarət və investisiya sahələrində əməkdaşlığın müsbət dinamikası qeyd edilib. Bildirilib ki, mühəndislik, konsaltinq və layihələrin idarə olunması sahələrində ixtisaslaşmış çoxsaylı Avstriya şirkətləri artıq Azərbaycanda fəaliyyət göstərir və onların artım potensialı yüksək qiymətləndirilib. Yeni əməkdaşlıq sahələri ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.
Forumda AZPROMO tərəfindən Avstriya şirkətlərinə Azərbaycanın investisiya mühiti, biznes imkanları və sərmayədarlara təqdim olunan imtiyazlara dair təqdimat nümayiş olunub, xarici sahibkarların sualları cavablandırılıb. Tədbir B2B görüşlərlə davam edib.

The forum was attended by representatives of leading Austrian companies in such sectors as trade, logistics, ICT, industry, construction, and water management. Discussions were held on deepening relations between business entities of Azerbaijan and Austria.
The Export and Investment Promotion Agency – AZPROMO was represented at the Azerbaijani-Austrian Business Forum, organized by Advantage Austria, the trade promotion organization of the Austrian Federal Economic Chamber, as part of the largest-ever trade mission of the Austrian delegation to Azerbaijan.
The event highlighted the development of economic relations and business partnerships between Azerbaijan and Austria and also noted the positive dynamics of cooperation in the areas of trade and investment. It was noted that numerous Austrian companies specializing in engineering, consulting, and project management already operate in Azerbaijan, with their growth potential assessed as high. An exchange of views on new areas of cooperation took place during the meeting.
The presentation of the investment environment in Azerbaijan, business opportunities and benefits offered by AZPROMO to investors and Austrian companies, as well as answering questions from foreign business people were held at the forum. The event continued in the format of B2B meetings.