Memorandum tərəflər arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi və qabaqcıl təcrübə mübadiləsinin aparılmasını nəzərdə tutur.
İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO, Aqrar Biznesin və Bazarların İnkişafı Agentliyi ("Litfood") və Litva İnnovasiyalar Agentliyinin təşkilatçılığı ilə Vilnüsdə keçirilən Litva-Azərbaycan biznes forumu çərçivəsində AZPROMO və “Litfood” arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Agentliklər arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi, qabaqcıl təcrübə mübadiləsinin aparılmasına xidmət edəcək memorandumu AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev və "Litfood"un direktoru Şarunas Tselieşius imzalayıblar.

Memorandum signed between AZPROMO and Litfood
The memorandum provides for the expansion of cooperation between the parties and the exchange of best practices.
The Memorandum of Understanding (MoU) was signed between the Export and Investment Promotion Agency – AZPROMO and Litfood within the framework of the Lithuania-Azerbaijan Business Forum held in Vilnius and organized by AZPROMO, the Rural Business and Markets Development Agency (Litfood), and the Innovation Agency Lithuania.
Yusif Abdullayev, head of AZPROMO, and Šarūnas Celiešius, director of Litfood, signed the MoU that will serve to expand cooperation and share best practices between the agencies.