Sahibkarlarla görüş keçiriləcək
Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2023-cü il 10 aprel tarixli 102 nömrəli Qərarı ilə “Malların daxildə emal xüsusi gömrük proseduru altında yerləşdirilməsi Qaydaları”nda edilmiş dəyişikliklər, müvafiq gömrük prosedurundan istifadə icazəsinin alınması üçün müraciət edilməsi zamanı tələb olunan sənədlər, eləcə də ümumilikdə qaydalar barədə məlumatlandırma işlərinin aparılması, həmin prosedurdan istifadə edən şəxslərin dairəsinin genişləndirilməsi məqsədilə İqtisadiyyat Nazirliyi, İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO və Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) birgə təşkilatçılığı ilə sahibkarlarla görüş keçiriləcəkdir.
Görüş 7 iyun 2023-cü il tarixində saat 10:00-da Bakı KOB evində (Bakı şəhəri, Ziya Bünyadov pr., 38C, 1969-cu məhəllə) təşkil olunacaq.

При совместной организации Министерства экономики, Агентства поощрения экспорта и инвестиций – AZPROMO и Агентства развития малого и среднего бизнеса (KOBİA) в целях информирования о правилах в целом и расширения круга лиц, пользующихся таможенной процедурой, будет проведена встреча с предпринимателями об изменениях, внесенных в «Правила прохождения товарами специальной таможенной процедуры внутренней переработки», утвержденных Постановлением № 102 Кабинета Министров Азербайджанской Республики от 10 апреля 2023 года, документах, необходимых при подаче заявления на получение разрешения для применения данной таможенной процедуры.
Встреча состоится 7 июня 2023 года в 10:00 в Бакинском Доме МСБ (г. Баку, проспект Зия Буньядова, 38С, квартал 1969).