Sahibkarlarla görüş keçiriləcək
Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2023-cü il 10 aprel tarixli 102 nömrəli Qərarı ilə “Malların daxildə emal xüsusi gömrük proseduru altında yerləşdirilməsi Qaydaları”nda edilmiş dəyişikliklər, müvafiq gömrük prosedurundan istifadə icazəsinin alınması üçün müraciət edilməsi zamanı tələb olunan sənədlər, eləcə də ümumilikdə qaydalar barədə məlumatlandırma işlərinin aparılması, həmin prosedurdan istifadə edən şəxslərin dairəsinin genişləndirilməsi məqsədilə İqtisadiyyat Nazirliyi, İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO və Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) birgə təşkilatçılığı ilə sahibkarlarla görüş keçiriləcəkdir.
Görüş 7 iyun 2023-cü il tarixində saat 10:00-da Bakı KOB evində (Bakı şəhəri, Ziya Bünyadov pr., 38C, 1969-cu məhəllə) təşkil olunacaq.

Meeting with entrepreneurs to be held
With the joint organization of the Ministry of Economy, Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO, and Small and Medium Business Development Agency (KOBIA), to inform about the rules in general and to expand the range of persons using the customs procedure, a meeting with entrepreneurs will be held on the changes introduced in the "Rules of passing the special customs procedure for domestic processing of goods" approved by the Cabinet of Ministers Decree No. 102 dated 10 April 2023 and the documents required when submitting an application.
The meeting will be held on 7 June 2023 at 10:00 at Baku SMB House (38C Ziya Bunyadov Avenue, Building 1969, Baku).