AZPROMO və AZEBİ arasında görüş keçirilib
Görüşdə AZPROMO-nun AZEBİ-yə lazımi dəstək tədbirlərinin göstərilməsi, eləcə də praktiki nəticələrə nail olmaq üçün bu cür görüşlərin mütəmadi keçirilməsinə dair ilkin razılıq əldə olunub.
İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev Tbilisidə Gürcüstanın Azərbaycanlı İş Adamları Birliyinin (AZEBİ) üzvləri ilə görüşüb.
Görüş zamanı Yusif Abdullayev AZPROMO-nun fəaliyyəti haqqında məlumat verib, AZEBİ kimi qurumların Azərbaycanla Gürcüstan arasında iqtisadi əlaqələrin inkişafına töhfə verdiyini bildirib və praktiki nəticələrin əldə olunması üçün bu cür görüşlərin daha geniş tərkibdə keçirilməsinin vacibliyini vurğulayıb. Bildirilib ki, AZPROMO AZEBİ-nin üzvlərinə yerli məhsullarımızın Gürcüstanda “Made in Azerbaijan” milli brendi adı altında çıxarılmasına, sahələr üzrə iki şirkətin əlaqələndiricisi qismində, eləcə də digər lazımi dəstək tədbirləri göstərməyə hazırdır.
Görüşdə həmçinin AZEBİ-nin üzvlərinin qarşılaşdıqları məsələlərə və onların aradan qaldırılması ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb, sahibkarların sualları cavablandırılıb. Analoji görüşlərin mütəmadi keçirilməsinə dair ilkin razılıq əldə olunub.

AZPROMO and AZEBI held a meeting
At the meeting, a preliminary agreement was reached for AZPROMO to provide AZEBI with the necessary support and to hold such meetings on a regular basis in order to achieve practical results.
Head of the Export and Investment Promotion Agency – AZPROMO Yusif Abdullayev met with members of the Union of Azerbaijani Entrepreneurs of Georgia (AZEBI) in Tbilisi.
During the meeting, Yusif Abdullayev informed about the activities of AZPROMO, said that institutions such as AZEBI contribute to the development of economic relations between Azerbaijan and Georgia and stressed the importance of holding such meetings in a wider context in order to achieve practical results. It was noted that AZPROMO, as the coordinator of the two companies in the fields, is ready to provide AZEBI members with the opportunity to produce our local products in Georgia under the national brand "Made in Azerbaijan" and is ready to provide other necessary support measures.
At the meeting, the parties exchanged views on the problems faced by AZEBI members and how to solve them, and answered the entrepreneurs' questions. A preliminary agreement was reached to hold such meetings on a regular basis.