AZPROMO və AZEBİ arasında görüş keçirilib
Görüşdə AZPROMO-nun AZEBİ-yə lazımi dəstək tədbirlərinin göstərilməsi, eləcə də praktiki nəticələrə nail olmaq üçün bu cür görüşlərin mütəmadi keçirilməsinə dair ilkin razılıq əldə olunub.
İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev Tbilisidə Gürcüstanın Azərbaycanlı İş Adamları Birliyinin (AZEBİ) üzvləri ilə görüşüb.
Görüş zamanı Yusif Abdullayev AZPROMO-nun fəaliyyəti haqqında məlumat verib, AZEBİ kimi qurumların Azərbaycanla Gürcüstan arasında iqtisadi əlaqələrin inkişafına töhfə verdiyini bildirib və praktiki nəticələrin əldə olunması üçün bu cür görüşlərin daha geniş tərkibdə keçirilməsinin vacibliyini vurğulayıb. Bildirilib ki, AZPROMO AZEBİ-nin üzvlərinə yerli məhsullarımızın Gürcüstanda “Made in Azerbaijan” milli brendi adı altında çıxarılmasına, sahələr üzrə iki şirkətin əlaqələndiricisi qismində, eləcə də digər lazımi dəstək tədbirləri göstərməyə hazırdır.
Görüşdə həmçinin AZEBİ-nin üzvlərinin qarşılaşdıqları məsələlərə və onların aradan qaldırılması ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb, sahibkarların sualları cavablandırılıb. Analoji görüşlərin mütəmadi keçirilməsinə dair ilkin razılıq əldə olunub.

Состоялась встреча между AZPROMO и AZEBI
На встрече достигнута предварительная договоренность об оказании AZPROMO необходимых мер поддержки AZEBI и также о регулярном проведении таких встреч для достижения практических результатов.
Руководитель Агентства поощрения экспорта и инвестиций AZPROMO Юсиф Абдуллаев встретился в Тбилиси с членами Союза азербайджанских предпринимателей Грузии (AZEBI).
В ходе встречи Юсиф Абдуллаев проинформировал о деятельности AZPROMO, сказал о том, что такие институты, как AZEBI, способствовали развитию экономических отношений между Азербайджаном и Грузией и подчеркнул важность проведения таких встреч в более широком контексте для достижения практических результатов. Было отмечено, что в качестве координатора двух компаний на полях AZPROMO готово предоставить членам AZEBI возможность производства нашей местной продукции в Грузии под национальным брендом "Made in Azerbaijan" и готово оказывать другие необходимые меры поддержки.
На встрече состоялся обмен мнениями по проблемам, с которыми сталкиваются члены AZEBI и их устранению, а также даны ответы на вопросы предпринимателей. Достигнута предварительная договоренность о регулярном проведении подобных встреч.