Seulda Koreya-Azərbaycan biznes forumu keçirilib
Forumda Azərbaycan və Koreya arasında ticarət, investisiyalar və İKT kimi sahələrdə əməkdaşlığın genişləndirilməsi və intensivləşdirilməsinə dair fikir mübadiləsi aparılıb.
Seulda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO və Koreya Beynəlxalq Ticarət Assosiasiyasının (KITA) birgə təşkilatçılığı ilə Koreya–Azərbaycan biznes forumu keçirilib. Forumda Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi, AZPROMO, Ələt Azad İqtisadi Zonası və KITA-nın nümayəndələri iştirak ediblər.
Tədbirdə hər iki ölkənin iş adamları arasında əlaqələrin qurulması, prioritet tərəfdaşlıq istiqamətlərinin müəyyənləşdirilməsi, o cümlədən ticarət, investisiyalar və İKT sahələrində mövcud əməkdaşlığın şaxələndirilməsi müzakirə olunub.
Forumda Azərbaycanın, xüsusilə işğaldan azad olunmuş ərazilərin investisiya potensialı, investorlar üçün yaradılan imtiyazlar, eləcə də Qarabağ və Şərqi Zəngəzurda həyata keçirilən yenidənqurma və infrastruktur layihələri haqqında təqdimat və videoçarx nümayiş olunub. Forum G2B görüşlərlə davam edib.

В Сеуле состоялся корейско-азербайджанский бизнес-форум
В ходе форума состоялся обмен мнениями о расширении и интенсификации сотрудничества между Азербайджаном и Кореей в таких сферах, как торговля, инвестиции и ИКТ.
Корейско-азербайджанский бизнес-форум состоялся в Сеуле при совместной организации Агентства поощрения экспорта и инвестиций – AZPROMO и Корейской ассоциации международной торговли (KITA). В форуме приняли участие представители Министерства цифрового развития и транспорта, AZPROMO, Алятской СЭЗ и KITA.
На мероприятии обсуждалось налаживание связей между деловыми людьми двух стран, определение приоритетных направлений партнерства, в том числе диверсификация существующего сотрудничества в сферах торговли, инвестиций и ИКТ.
На форуме была сделана презентация и показан видеоролик об инвестиционном потенциале Азербайджана, особенно освобожденных от оккупации территориях, создаваемых для инвесторов льготах, а также реализуемых в Карабахе и Восточном Зангезуре проектах по реконструкции и созданию инфраструктуры. Форум продолжился в формате встреч G2B.