Seulda Koreya-Azərbaycan biznes forumu keçirilib
Forumda Azərbaycan və Koreya arasında ticarət, investisiyalar və İKT kimi sahələrdə əməkdaşlığın genişləndirilməsi və intensivləşdirilməsinə dair fikir mübadiləsi aparılıb.
Seulda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO və Koreya Beynəlxalq Ticarət Assosiasiyasının (KITA) birgə təşkilatçılığı ilə Koreya–Azərbaycan biznes forumu keçirilib. Forumda Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi, AZPROMO, Ələt Azad İqtisadi Zonası və KITA-nın nümayəndələri iştirak ediblər.
Tədbirdə hər iki ölkənin iş adamları arasında əlaqələrin qurulması, prioritet tərəfdaşlıq istiqamətlərinin müəyyənləşdirilməsi, o cümlədən ticarət, investisiyalar və İKT sahələrində mövcud əməkdaşlığın şaxələndirilməsi müzakirə olunub.
Forumda Azərbaycanın, xüsusilə işğaldan azad olunmuş ərazilərin investisiya potensialı, investorlar üçün yaradılan imtiyazlar, eləcə də Qarabağ və Şərqi Zəngəzurda həyata keçirilən yenidənqurma və infrastruktur layihələri haqqında təqdimat və videoçarx nümayiş olunub. Forum G2B görüşlərlə davam edib.

During the Forum, views were exchanged on expanding and intensifying cooperation between Azerbaijan and Korea in areas such as trade, investment, and ICT.
The Korean-Azerbaijani Business Forum was held in Seoul under the joint organization of the Export and Investment Promotion Agency – AZPROMO and the Korea International Trade Association (KITA). The forum was attended by representatives of the Ministry of Digital Development and Transport, AZPROMO, Alyat FEZ, and KITA.
The meeting participants discussed the establishment of ties between the business people of the two countries, and the identification of priority areas of partnership, including diversification of the existing cooperation in the fields of trade, investment, and ICT.
At the Forum, a presentation and a video were shown on the investment potential of Azerbaijan, in particular, the territories freed from occupation, the advantages created for investors, and the projects implemented in Karabakh and Eastern Zangezur for reconstruction and creation of infrastructure. The forum continued in the format of G2B meetings.