Sahibkarlar İsraildə keçiriləcək qida sərgisinə dəvət olunur
Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi İsrail Dövlətinin Təl-Əviv şəhərində 2023-cü ilin 28-30 noyabr tarixlərində keçiriləcək "Israfood 2023” beynəlxalq qida sərgisində vahid ölkə stendində iştirak üçün ixracatçıların müraciətlərinin qəbulunu elan edir.
0802
qabıqlı və qabığı təmizlənmiş badam və meşə fındığı
080810
təzə alma
0810100000
çiyələk və bağ çiyələyi
0810401000
cır mərsin
0813
qurudulmuş meyvə
0910201000
zəfəran: doğranmamış və döyülməmiş
saflaşdırılmamış və ya saflaşdırılmış, lakin kimyəvi tərkibi dəyişdirilməmiş zeytun yağı və onun fraksiyaları:
1604310000
nərə balıqlarının kürüsü
2007911000
200819
qovrulmuş fındıq və badam
240220
tərkibində tütün olan siqaretlər:
Müsabiqə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2018-ci il 31 oktyabr tarixli 470 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş "Dəstək tədbirlərində iştirak edəcək ixracatçıların seçilməsi üçün müsabiqənin təşkili və keçirilmə Qaydası" əsasında 20 oktyabr 2023-cü il tarixində AZPROMO-da təşkil olunacaq.
Sənədlər aşağıdakı ünvan üzrə 10 oktyabr 2023-cü il tarixinədək təqdim olunmalıdır: Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi (AZPROMO), Bakı Biznes Mərkəzi, Neftçilər pr. 32, Bakı, AZ1000.

The Ministry of Economy of Azerbaijan Republic announces the acceptance of exporters' applications for participation in the single country stand at the"Israfood 2023" international food exhibition, which will be held in Tel Aviv, Israel, on November 28-30, 2023.
Maximum number of exporters to participate in a single country stand – 20 companies.
|---|---|
0802 |
shelled and peeled almonds and hazelnuts |
080810 |
apples |
0810100000 |
strawberries |
0810401000 |
blueberry |
dried fruit |
0910201000 |
saffron: neither crushed nor ground |
olive oil, unrefined or refined but not chemically modified, and its fractions: |
1604310000 |
caviar (sturgeon roe) |
2007911000 |
200819 |
roasted nuts, almonds |
240220 |
cigarettes containing tobacco |
The competition will be held in AZPROMO on October 13, 2023 according to the “Rules for the organization and conduct of the competition for the selection of exporters who will participate in support measures”, approved by the decision № 470 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 31 October 2018.
Documents should be submitted until September 29, 2023 at the following address: Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan – AZPROMO, Baku Business Center, Neftchilar ave., 32, Baku, AZ1000.