İxracatçılar Çində keçiriləcək sərgiyə dəvət olunur
Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi Çin Xalq Respublikasının Şanxay şəhərində 2023-cü ilin 5-10 noyabr tarixində keçiriləcək 6-cı Beynəlxalq Çin İdxal sərgisində vahid ölkə stendində iştirak üçün ixracatçıların müraciətlərinin qəbulunu elan edir.
Vahid ölkə stendində iştirak edəcək ixracatçıların maksimum sayı: 30 şirkət.
2007911000
200819
qovurulmuş fındıq və badam
şokolad və tərkibində kakao olan digər hazır ərzaq məhsulları:
şəkərdən hazırlanan qənnadı məmulatları (ağ şokolad daxil olmaqla), tərkibində kakao olmayan:
190410
dənli bitkilərin və ya taxıl məhsulların şişirdilməsi və ya qovurulması yolu ilə hazırlanmış hazır ərzaq məhsulları
Müsabiqənin təşkilatçısı: Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO.
Müsabiqə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2018-ci il 31 oktyabr tarixli 470 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş "Dəstək tədbirlərində iştirak edəcək ixracatçıların seçilməsi üçün müsabiqənin təşkili və keçirilmə Qaydası" əsasında 16 oktyabr 2023-cü il tarixində AZPROMO-da təşkil olunacaq.
Sənədlər aşağıdakı ünvan üzrə 6 oktyabr 2023-cü il tarixinədək təqdim olunmalıdır: Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi (AZPROMO), Bakı Biznes Mərkəzi, Neftçilər pr. 32, Bakı, AZ1000.

The Ministry of Economy of Azerbaijan Republic announces the acceptance of exporters' applications for participation in the single country stand at 6th China International Import Expo 2023 (CIIE 2023), which will be held in Shanghai, People's Republic of China, on November 5-10, 2023.
Maximum number of exporters to participate in a single country stand – 30 companies.
2007911000
jams, fruit jellies, marmalades, fruit or nut purée, fruit or nut paste, hot-processed products, whether or not containing added sugar or other sweetening matter: citrus fruits (sugar content exceeding 30% by weight)
200819
roasted nuts, almonds
2009
fruit juices, unfermented and not containing added spirit, whether or not containing added sugar or other sweetening matter
alcoholic and non-alcoholic beverages and vinegar
chocolate and other food preparations containing cocoa:
1704
Sugar confectionery (including white chocolate), not containing cocoa:
190410
prepared foods obtained by swelling or roasting of cereals or cereal products
The competition will be held in AZPROMO on October 6, 2023 according to the “Rules for the organization and conduct of the competition for the selection of exporters who will participate in support measures”, approved by the decision № 470 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 31 October 2018.
• Terms for participation in the support event;
Documents should be submitted until September 29, 2023 at the following address: Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan –  AZPROMO, Baku Business Center, Neftchilar ave., 32, Baku, AZ1000.