AZPROMO "Business Meeting 2023" tədbirində təmsil olunub
İndoneziyada keçiriləcək 38-ci beynəlxalq TEI sərgisinin ölkələrimizin işgüzar dairələri arasında əməkdaşlığın intensivləşdirilməsi üçün yaratdığı imkanlar müzakirə olunub.
İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO 38-ci İndoneziya Ticarət Sərgisinin (TEI) təbliğatı məqsədi ilə İndoneziyanın Azərbaycandakı Səfirliyi tərəfindən Bakıda təşkil olunan “Business Meeting 2023” tədbirində təmsil olunub.
Tədbirdə çıxış edən İndoneziyanın Azərbaycanda fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Hildi Hamidi ölkəsinin Azərbaycan ilə iqtisadi-ticarət münasibətlərinin genişləndirilməsində maraqlı olduğunu bildirib. Səfir oktyabr ayında Cakarta şəhərində keçiriləcək 38-ci beynəlxalq TEI sərgisinin ölkələr arasında ticarət tərəfdaşlığının inkişafı üçün yaratdığı imkanlar haqqında danışıb.
AZPROMO-nun icraçı direktorunun müavini Zöhrab Qədirov Agentliyin fəaliyyət istiqamətləri, o cümlədən xaricdə, xüsusilə Asiyada təşkil olunan sərgilərdə AZPROMO tərəfindən sahibkarlara göstərilən dəstək tədbirləri haqqında məlumat verib. Qeyd edilib ki, ölkəmizin qeyri-neft ixracının şaxələndirilməsində İndoneziya bazarı mühüm perspektivlərə malikdir.
Qeyd edək ki, 18-22 oktyabr tarixində keçiriləcək 38-ci beynəlxalq İndoneziya Ticarət Sərgisi (TEI) seminar, B2B görüşlər və digər biznes platformaları özündə birləşdirən hibrid tədbirdir. Sərgidə enerji, kimya, qida, səhiyyə və tekstil sahələrini təmsil edən 1 200-dən çox şirkətin iştirak edəcəyi gözlənilir.

AZPROMO приняло участие на мероприятии Business Meeting 2023
Во время мероприятия были обсуждены возможности активизации сотрудничества между деловыми кругами наших стран в ходе 38-й международной выставки TEI, которая состоится в Индонезии.
Агентство пощрения экспорта и инвестиций - AZPROMO было представлено на мероприятии “Business Meeting 2023”, организованном Посольством Индонезии в Азербайджане с целью продвижения 38-й Индонезийской торговой выставки (TEI).
Выступая на мероприятии, Чрезвычайный и Полномочный Посол Индонезии в Азербайджане Хильди Хамиди сказала, что ее страна заинтересована в расширении экономических и торговых отношений с Азербайджаном. Посол рассказала о возможностях развития торгового партнерства между странами, создаваемых 38-й международной выставкой TEI, которая пройдет в Джакарте в октябре.
Заместитель исполнительного директора AZPROMO Зохраб Гадиров предоставил информацию о деятельности агентства, в том числе о мерах поддержки, оказываемых AZPROMO предпринимателям на выставках, организуемых за рубежом, особенно в Азии. Было отмечено, что индонезийский рынок имеет важные перспективы в области диверсификации ненефтяного экспорта нашей страны.
Стоит отметить, что 38-я Международная индонезийская торговая выставка (TEI), которая пройдет 18-22 октября, представляет собой гибридное мероприятие, сочетающее в себе семинары, B2B-встречи и другие бизнес-платформы. Ожидается, что в выставке примут участие более 1200 компаний, представляющих энергетическую, химическую, пищевую, медицинскую и текстильную отрасли.