AZEBİ ilə onlayn görüş keçirilib
Görüşdə Gürcüstanda azərbaycanlı iş adamlarının əmək fəaliyyəti ilə məşğul olduqları müddətdə onlara təqaüdlərin hesablanması və gömrük prosedurlarının sadələşdirilməsi məsələləri müzakirə olunub.
İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə Dövlət Gömrük Komitəsi və Dövlət Sosial Müdafiə Fondunun nümayəndələri və Gürcüstanın Azərbaycanlı İş Adamları Birliyinin (AZEBİ) üzvləri arasında onlayn görüş keçirilib.
Görüşdə Gürcüstanda fəaliyyət göstərən azərbaycanlı iş adamlarının əmək fəaliyyəti ilə məşğul olduqları müddətdə onlara təqaüdlərin hesablanması və gömrük prosedurlarının sadələşdirilməsi məsələləri müzakirə olunub. Tədbir zamanı AZEBİ nümayəndələri tərəfindən müvafiq təkliflər irəli sürülüb.
Tədbir zamanı sahibkarları maraqlandıran suallar cavablandırılıb, mövcud maneələrin aradan qaldırılması ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.

В ходе встречи были обсуждены вопросы расчета пенсий и упрощения таможенных процедур, связанных с трудовой деятельностью азербайджанских бизнесменов в Грузии.
Агентство поощрения экспорта и инвестиций - AZPROMO организовало онлайн-встречу между представителями Государственного таможенного комитета, Государственного фонда социальной защиты населения и членами Союза деловых людей Азербайджана (AZEBI).
В ходе встречи были обсуждены вопросы расчета пенсий и упрощения таможенных процедур, связанных с трудовой деятельностью азербайджанских бизнесменов в Грузии. В ходе мероприятия представителями AZEBI были выдвинуты соответствующие предложения.
В ходе мероприятия были даны ответы на интересующие предпринимателей вопросы и состоялся обмен идеями по устранению существующих препятствий.