Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Dubay şəhərində 2024-cü ilin 19-23 fevral tarixlərində keçiriləcək "Gulfood 2024” beynəlxalq qida sərgisində vahid ölkə stendində iştirak üçün ixracatçıların müraciətlərinin qəbulunu elan edir.
Sərginin əhatə etdiyi sahələr (məhsullar): Qida
Qara çay (fermentləşdirilmiş) və ya qismən fermentləşdirilmiş, 3 kq-dan çox çəkisi olmayan ilkin bağlamalarda |
Müxtəlif ədviyyatlar |
Heyvan və ya bitki mənşəli piylər və yağlar və onların parçalanması nəticəsində alınan məhsullar, hazır yeyinti piyləri heyvan ve bitki mənşəli mumlar |
Ətdən, ət əlavələrindən və ya qandan hazırlanan kolbasalar və analoji məhsullar; onların əsasında hazırlanan hazır qida məhsulları |
Ətdən, ət əlavələrindən və ya qandan hazırlanan hazır və ya konservləşdirilmiş digər məhsullar |
Hazır və ya konservləşdirilən balıq; nərə balığı kürüsü və onun balıq kürüsü dənəciklərindən hazırlanmış əvəzediciləri |
Taxıldan, undan, nişastadan və ya süddən alınan hazır məhsular un qənnadı məhsulları |
Sousların hazırlanması üçün məhsullar və hazır souslar; dad əlavələri və qarışıq ədviyyatlar; xardal tozu və hazır xardal |
Sular, mineral və qazlı sular daxil olmaqla, şəkər və ya digər şirinləşdirici və ya dad-aromatik maddələr əlavə edilən və başqa spirtsiz içkilər, 2009 mal mövqeyində təsnif edilən meyvə və ya tərəvəz şirələri istisna olmaqla |

The Ministry of Economy of Azerbaijan Republic announces the acceptance of exporters' applications for participation in the single country stand at the Gulfood 2024 international food exhibition, which will be held in Dubai, United Arab Emirates, on February 19-23, 2024.
Maximum number of exporters to participate in a single country stand – 20 companies.
Areas of the exhibition: Food
Dairy produce; birds’ eggs; natural honey; edible products of animal origin, not elsewhere specified or included |
Animal or vegetable fats and oil and their cleavage products; prepared edible fats; animal or vegetable waxes. |
Sausages And Similar Products, Of Meat, Meat Offal Or Blood |
Prepared or preserved fish; caviar and caviar substitutes prepared from fish eggs. |
Ice Cream and Other Edible Ice, Whether or Not Containing Cocoa. |
Waters, including natural or artificial mineral waters and aerated waters, not containing added sugar or other sweetening matter nor flavored; ice and snow |
Waters, including mineral waters and aerated waters, containing added sugar or other sweetening matter or flavored, and other non-alcoholic beverages, not including fruit or vegetable juices of heading 2009 |
Kanan Muzzafarli
AZPROMO – Lead specialist of Division of the Affairs on the Export Markets of the Export Promotion Department