Türkiyəyə təşkil olunacaq ixrac missiyasında iştirak üçün sənəd qəbulu elan olunur
Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi Türkiyə Respublikasının Adana, Mərsin, İstanbul şəhərlərinə təşkil olunacaq ixrac missiyasında iştirak üçün ixracatçıların müraciətlərinin qəbulunu elan edir.
Tarix: 3-8 dekabr 2023-cü il
- Tikinti materialları
040690
Digər pendirlər
0806
üzüm, təzə və ya qurudulmuş:
0808
almalar, armudlar və heyvalar, təzə
080940
gavalılar və göyəm:
0810
digər meyvələr, təzələr:
0813409500
Tut, heyva və digərləri
0902
çay, aromatik dad əlavələri və ya onlarsız:
1202
yer fıstığı , qovrulmamış və ya hər hansı başqa üsulla hazırlanmamış, qabığı təmizlənmiş və ya təmizlənməmiş, xırdalanmış və ya xırdalanmamış:
Çörək, unlu qənnadı məmulatlar, pirojnalar, peçenye və digər çörək-bulka və unlu qənnadı məmulatlar, tərkibində kakao olan və ya olmayan; əczaçılıq məqsədləri üçün istifadəyə yararlı vafli plastinaları , boş kapsulalar, bağlama üçün vafli həbləri, düyü kağızı və analoji məhsullar:
2002
Sirkə və ya sirkə turşusu əlavə edilmədən hazırlanmış və ya konservləşdirilmiş pomidorlar:
sular, təbii və ya süni mineral, qazlı sular daxil olmaqla, şəkər və ya digər şirinləşdirici və ya dad-aromatik maddələr əlavə edilməyən; buz və qar:
Tütün və tütünün sənaye əvəzediciləri
2515
Abidə və ya tikinti üçün xüsusi çəkisi 2,5 və ya daha çox olan mərmər, travertin, ekausin və ya əhəngli tuf daşı, alebastr, qaba xırdalanmış və ya xırdalanmamış, mişarlanmış və ya mişarlanmamış, ya digər üsulla düzbucaqlı formalı (kvadrat formalı daxil olmaqla) bloklara və ya plitələrə ayrılmış:
39
Plastmassa və onlardan hazırlanan məmulatlar
6305
Qablaşdırma kisə və paketlər
72
Qara metallar
Müsabiqə 2018-ci il 31 oktyabr tarixli 470 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş "Dəstək tədbirlərində iştirak edəcək ixracatçıların seçilməsi üçün müsabiqənin təşkili və keçirilmə Qaydası" əsasında 15 noyabr 2023-cü il tarixində AZPROMO-da təşkil olunacaq.
Sənədlər aşağıdakı ünvan üzrə 27 oktyabr 2023-cü il tarixinədək təqdim olunmalıdır: Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO, Bakı Biznes Mərkəzi, Neftçilər pr. 32, Bakı, AZ1000.

Ministry of Economy of Azerbaijan Republic calls for application submission for participation at the export mission to Adana, Mersin, İstanbul, Türkiye
Date: December 3-8, 2023
040690 |
other cheese |
0806 |
Grapes, fresh or dried |
0808 |
Apples, pears and quinces, fresh: |
080940 |
plums and sloes |
0810 |
other fruits, fresh |
Tea, whether or not flavoured |
1202 |
nuts, not roasted or otherwise cooked whether or not shelled or broken |
Olive oil and its fractions, whether or not refined, but not chemically modified |
Bread, pastry, cakes, biscuits and other bakers' wares, whether or not containing cocoa; communion wafers, empty cachets of a kind suitable for pharmaceutical use, sealing wafers, rice paper and similar product |
waters, including natural or artificial mineral waters and aerated waters, not containing added sugar, other sweetening matter or flavoured; ice and snow: |
Waters, including mineral waters and aerated waters, containing added sugar or other sweetening matter or flavored, and other nonalcoholic beverages, not including fruit or vegetable juices of heading 2009: |
Wine of fresh grapes, including fortified wines; grape must other than that of heading 2009 |
2515 |
Marble, travertine and other calcareous monumental or building stone of an apparent specific gravity of 2.5 or more, and alabaster, whether or not roughly trimmed or merely cut, by sawing or otherwise, into blocks or slabs of a rectangular (including square) shape: |
Plastics and articles there of |
6305 |
Sacks and bags, of a kind used for the packing of goods |
Iron and steel |
The competition will be held in AZPROMO on November 15, 2023 according to the “Rules of organization and arrangement of competition for selection of exporters going to support events”, confirmed by decision № 470 of Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 31 October 2018.
Documents should be submitted until October 27, 2023 at the following address: Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan – AZPROMO, Baku Business Center, Neftchilar ave., 32, Baku, AZ1000.