AZPROMO və DEİK arasında görüş keçirilib
Görüşdə iki ölkənin işgüzar dairələri arasında iqtisadi-ticarət əlaqələrinin genişləndirilməsi, birgə tədbirlərin həyata keçirilməsi kimi məsələlər müzakirə olunub.
Türkiyәnin Xarici İqtisadi Əlaqələr Qurumunun (DEİK) Türkiyə-Azərbaycan İşgüzar Şurasının nümayəndə heyəti İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyində – AZPROMO-da görüş keçirib.
Görüş zamanı AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev və DEİK-in Türkiyə-Azərbaycan İşgüzar Şurasının sədri Kamal Koloğlu ölkələrimizin biznes dairələri arasında iqtisadi-ticarət əlaqələrinin genişləndirilməsi, bu istiqamətində görülən işlər, birgə tədbirlərin həyata keçirilməsi imkanları kimi məsələləri müzakirə ediblər. Belə ki, tərəflər arasında bu ilin dekabr ayında Bakıda Azərbaycan-Türkiyə İnvestisiya və Maliyyə Forumunun, 2024-cü ildə AZPROMO tərəfindən Türkiyəyə ixrac missiyasının, həmçinin “Investment Roadshow” tədbirlərinin Türkiyədə təşkili, eləcə də gələcəkdə Azərbaycan-Türkiyə regionlararası forumunun keçirilməsi imkanları ilə bağlı məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Состоялась встреча между AZPROMO и DEIK
В ходе встречи обсуждались такие вопросы, как расширение торгово-экономических связей между деловыми кругами двух стран и реализация совместных мероприятий.
Делегация Турецко-азербайджанского делового совета Организации внешнеэкономических связей Турции (DEIK) провела встречу в Агентстве поощрения экспорта и инвестиций - AZPROMO.
В ходе встречи глава AZPROMO Юсиф Абдуллаев и председатель Турецко-азербайджанского делового совета DEIK Кемаль Кологлу обсудили такие вопросы, как расширение экономических и торговых связей между деловыми кругами наших стран, проводимую в этом направлении работу и возможности проведения совместных мероприятий. Так, стороны обменялись мнениями по вопросам организации Азербайджано-турецкого инвестиционно-финансового форума в Баку в декабре текущего года, экспортной миссии AZPROMO в Турцию в 2024 году, мероприятий “Investment Roadshow” в Турции, а также обсудили возможности проведения будущего Азербайджано-турецкого межрегионального форума.