Çin nümayəndə heyətinin Azərbaycana səfəri baş tutub
Səfər çərçivəsində Çin nümayəndə heyəti Azərbaycanda bir çox dövlət və özəl qurumlarının təmsilçiləri ilə görüşlər keçirib, istehsal müəssisələrini ziyarət edib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarovun rəhbərlik etdiyi Azərbaycan nümayəndə heyətinin cari ilin sentyabr ayında Çin Xalq Respublikasına səfəri çərçivəsində Azərbaycanın Çində fəaliyyət göstərən ticarət evlərinin operatoru olan “Sino-Foreign Economic Cooperation (Beijing) Science and Trade" şirkətinin nümayəndələri ilə keçirilən görüşünün davamı olaraq,  İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO və Azərbaycan Respublikasının Çin Xalq Respublikasındakı ticarət nümayəndəsi Aparatının təşkilatçılığı ilə şirkət nümayəndələri Azərbaycana səfər edib.
Azərbaycanın Çində fəaliyyət göstərən ticarət evlərində təqdim olunan məhsulların çeşidinin genişləndirilməsi, əməkdaşlıq edilən Azərbaycan şirkətlərinin sayının artırılması, o cümlədən ölkə bazarının imkanlarının araşdırılması məqsədilə edilən səfər çərçivəsində şirkətin İdarə Heyətinin sədri Vanq Veiveyin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti iqtisadiyyat nazirinin müavini Səməd Bəşirli, SOCAR, "SOCAR Polymer", AZPROMO və İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyinin (İZİA) təmsilçiləri, o cümlədən sənaye parklarının rezidentləri ilə görüşlər keçirib.
Bununla yanaşı, nümayəndə heyəti ölkənin müxtəlif regionlarında kimya, kənd təsərrüfatı sektorlarında fəaliyyət göstərən neft emalı, qida və şərab istehsalı müəssisələrinin fəaliyyəti ilə tanış olub, tərəfdaşlıq perspektivlərini müzakirə ediblər. “Sino-Foreign Economic Cooperation (Beijing) Science and Trade" şirkətinin nümayəndələri həmçinin Şamaxı şəhərində keçirilən İkinci Üzüm və Şərab Festivalında iştirak ediblər.

Chinese delegation visits Azerbaijan
Within the framework of the visit, the Chinese delegation held meetings with representatives of many state and private entities of Azerbaijan, as well as visited production enterprises.
Following the meeting held by the Azerbaijani delegation headed by Minister of Economy Mikail Jabbarov in the People's Republic of China in September 2023 with representatives of "Sino-Foreign Economic Cooperation (Beijing) Science and Trade" company, which is an Azerbaijani operator of trading houses operating in China, the representatives of the company came to Azerbaijan on a visit organized by the Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO and the Office of the Trade Representative of the Republic of Azerbaijan in the People's Republic of China.
To expand the range of products offered by Azerbaijani trading houses operating in China, increase the number of cooperating Azerbaijani companies, and study the country's market opportunities, the delegation led by Wang Weiwei, Chairman of the Board of Directors of the company, met with Deputy Minister of Economy Samed Bashirli, representatives of SOCAR, SOCAR Polymer, AZPROMO, the Economic Zones Development Agency (EZDA), and residents of industrial parks within the framework of the visit.
In addition, the delegation familiarized itself with the activities of oil refining, food, and wine-making enterprises that operate in the chemical and agricultural sectors in different regions of the country, and discussed partnership prospects. The representatives of "Sino-Foreign Economic Cooperation (Beijing) Science and Trade" also participated in the Second Grape and Wine Festival held in Shemakha.