Azərbaycanın investisiya potensialı Polşada təqdim olunub
Varşavada təşkil olunan "Invest in Azerbaijan" adlı tədbirdə ölkəmizin investisiya mühiti, sənaye zonaları və aqroparklar, işğaldan azad edilmiş ərazilərin bərpası, xarici investorlar üçün yaradılmış imkanlar, tətbiq edilən güzəştlər və s. təqdim olunub.
Varşavada İqtisadiyyat Nazirliyi, İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO-nun dəstəyi, Azərbaycanın Polşa Respublikasında fəaliyyət göstərən Mərkəzi Avropa ölkələri üzrə ticarət nümayəndəsi aparatının təşkilatçılığı ilə "Invest in Azerbaijan" tədbiri keçirilib.
Tədbirdə Polşanın ticarət və investisiya ilə əlaqəli müxtəlif dövlət qurumlarının, o cümlədən Polşa Ticarət və İnvestisiya Agentliyi, Polşa İşəgötürənləri, Polşa İnkişaf Fondu, Sənayenin İnkişafı Agentliyi, Polşa Ticarət Palatası, Polşa-Asiya Ticarət Palatası, Polşa-Ukrayna Ticarət Palatası, Polşa-Qazaxıstan Palatası, həmçinin energetika, alternativ enerji, tikinti, kənd təsərrüfatı maşın və avadanlıqlarının istehsalı, informasiya texnologiyaları, konsaltinq xidmətləri, logistika və digər sektorlarda fəaliyyət göstərən şirkət nümayəndələri iştirak edib.
Tədbir zamanı ticarət nümayəndəsi aparatının əməkdaşları tərəfindən Azərbaycanın investisiya mühiti, Azərbaycan-Polşa xarici ticarət əlaqələri, Azərbaycandakı sənaye zonaları və aqroparklar, Ələt Azad İqtisadi Zonası, işğaldan azad edilmiş ərazilərdə aparılan bərpa-quruculuq işləri və xarici investorlar üçün yaradılmış imkanlar, tətbiq edilən güzəştlər, ölkəmizin tranzit və logistika üstünlükləri, investinazerbaijan.gov.az veb-səhifəsi haqqında geniş təqdimatlar edilib, iştirakçıların sualları cavablandırılıb. Azərbaycanda xarici investorlar üçün yaradılmış geniş imkanlar qonaqlar tərəfindən maraqla qarşılanıb, gələcək əməkdaşlıq üçün müvafiq müraciətlərin ediləcəyi bildirilib.

Azerbaijan's investment potential presented in Poland
The event "Invest in Azerbaijan" organized in Warsaw presented the investment environment of our country, industrial zones and agricultural parks, restoration of the territories liberated from occupation, opportunities created for foreign investors, applied privileges, etc.
With the support of the Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO of the Ministry of Economy, Invest in Azerbaijan event was held in Warsaw. The event was organized by the Trade Representation of Azerbaijan in Central European countries operating in the Republic of Poland.
The event was attended by various Polish public institutions related to trade and investment, including the Polish Trade and Investment Agency, Polish employers, Polish Development Fund, Industrial Development Agency, Polish Chamber of Commerce and Industry, Polish-Asian Chamber of Commerce and Industry, Polish-Ukrainian Chamber of Commerce and Industry, and representatives of companies operating in the fields of energy, alternative energy, construction, agricultural machinery and equipment production, information technologies, consulting services, logistics, and other sectors.
During the event, the staff of the Trade Representation Office discussed the investment environment of Azerbaijan, foreign trade relations between Azerbaijan and Poland, industrial zones and agricultural parks in Azerbaijan, Alat Free Economic Zone, reconstruction and construction works carried out in the territories liberated from occupation, opportunities created for foreign investors, applied privileges as well as made major presentations about the investinazerbaijan.gov.az. website, and answered the participants' questions. The guests were interested in the wide opportunities created for foreign investors in Azerbaijan, noting that they will apply for future cooperation accordingly.