Sahibkarlar "FOODEX JAPAN 2024" sərgisinə dəvət olunur
Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi Yaponiyanın Tokio şəhərində 2024-cü ilin 5-8 mart tarixlərində keçiriləcək "FOODEX JAPAN 2024”  beynəlxalq qida və içki sərgisində vahid ölkə stendində iştirak üçün ixracatçıların müraciətlərinin qəbulunu elan edir.
08 (0808 və 0809 istisna olmaqla)
1604310000
nərə balıqlarının kürüsü
alkoqollu və alkoqolsuz içkilər və sirkə
kağızdan, kartondan, sellüloz pambıqdan və sellüloz lifli kətandan hazırlanmış karton qutular, yeşiklər, qutular, kisələr, paketlər və digər qablaşdırma tarası; müəssisələrdə, mağazalarda və anoloji məqsədlərlə istifadə olunan kağızdan və ya kartondan kartoteka qutuları, məktub üçün qablar və analoji məmulatlar
Müsabiqə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2018-ci il 31 oktyabr tarixli 470 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş "Dəstək tədbirlərində iştirak edəcək ixracatçıların seçilməsi üçün müsabiqənin təşkili və keçirilmə Qaydası" əsasında 5 fevral 2024-cü il tarixində AZPROMO-da təşkil olunacaq.
Sənədlər aşağıdakı ünvan üzrə 26 yanvar 2024-cü il tarixinədək təqdim olunmalıdır: Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO, Bakı Biznes Mərkəzi, Neftçilər pr. 32, Bakı, AZ1000.

The Ministry of Economy of Azerbaijan Republic announces the acceptance of exporters' applications for participation in the single country stand at the FOODEX JAPAN 2024 international food and beverage exhibition, which will be held in Tokyo, Japan, on March 5-8, 2024.
Maximum number of exporters to participate in a single country stand: 15 companies.
08 (except 0808 and 0809) |
1604310000 |
caviar (sturgeon roe) |
alcoholic and non–alcoholic beverages and vinegar |
The competition will be held in AZPROMO on Fevruary 5, 2024 according to the “Rules for the organization and conduct of the competition for the selection of exporters who will participate in support measures”, approved by the decision № 470 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 31 October 2018.
Documents should be submitted until January 26, 2023 at the following address: Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan – AZPROMO, Baku Business Center, Neftchilar ave., 32, Baku, AZ1000.