Azərbaycan "Prodexpo 2024" sərgisində iştirak edir
Moskva şəhərində “Prodexpo 2024” – 31-ci Beynəlxalq Ərzaq, İçkilər və Xammal Sərgisi keçirilir. Sərgidə 40 ölkədən 2 mindən artıq şirkət iştirak edir.
Azərbaycan sözügedən sərgidə İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə "Made in Azerbaijan" vahid ölkə stendi ilə təmsil olunur. Stenddə Azərbaycan şirkətlərinin istehsal etdikləri meyvə şirələri, müxtəlif növ şərablar və digər alkoqol içkiləri, təbii mineral sular, fındıq, qənnadı məmulatları, çay, meyvələr, bitki yağları və s. məhsullar nümayiş olunur. Azərbaycan məhsulları sərgi ziyarətçiləri və iştirakçı xarici şirkətlər tərəfindən maraqla qarşılanır. Sərgi çərçivəsində Azərbaycan sahibkarları xarici həmkarları ilə görüşlər keçirir, ixraca dair müzakirələr aparırlar.
Qeyd edək ki, builki sərgidə 28 tematik salon açılıb, "Uşaq qidası", "Bal və arı məhsulları", "Heyvan yemi", "Orqanik məhsullar" kimi yeni bölmələr yaranıb. Sərgi fevralın 9-dək davam edəcək.

Азербайджанская продукция представлена на едином страновом стенде «Made in Azerbaijan».
В Москве проходит 31-я Международная выставка продуктов питания, напитков и сырья «Продэкспо-2024». В выставке принимают участие более 2000 компаний из 40 стран.
При поддержке Министерства экономики и организации Агентства поощрения экспорта и инвестиций - AZPROMO Азербайджан на этой выставке представлен единым страновым стендом «Made in Azerbaijan». На стенде демонстрируются фруктовые соки, различные виды вин и другие алкогольные напитки, натуральные минеральные воды, орехи, кондитерские изделия, чай, фрукты, растительные масла и другая продукция, производимая азербайджанскими компаниями. Посетители выставки и участвующие в ней иностранные компании с интересом встречают азербайджанскую продукцию. В рамках выставки азербайджанские предприниматели проводят встречи со своими зарубежными коллегами и обсуждают вопросы экспорта.
Следует отметить, что в этом году на выставке открыто 28 тематических салонов и созданы такие новые секции, как «Детское питание», «Мед и продукты пчеловодства», «Корма для животных» и «Органические продукты». Работа выставки продлится до 9 февраля.