Azərbaycan "Prodexpo 2024" sərgisində iştirak edir
Moskva şəhərində “Prodexpo 2024” – 31-ci Beynəlxalq Ərzaq, İçkilər və Xammal Sərgisi keçirilir. Sərgidə 40 ölkədən 2 mindən artıq şirkət iştirak edir.
Azərbaycan sözügedən sərgidə İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə "Made in Azerbaijan" vahid ölkə stendi ilə təmsil olunur. Stenddə Azərbaycan şirkətlərinin istehsal etdikləri meyvə şirələri, müxtəlif növ şərablar və digər alkoqol içkiləri, təbii mineral sular, fındıq, qənnadı məmulatları, çay, meyvələr, bitki yağları və s. məhsullar nümayiş olunur. Azərbaycan məhsulları sərgi ziyarətçiləri və iştirakçı xarici şirkətlər tərəfindən maraqla qarşılanır. Sərgi çərçivəsində Azərbaycan sahibkarları xarici həmkarları ilə görüşlər keçirir, ixraca dair müzakirələr aparırlar.
Qeyd edək ki, builki sərgidə 28 tematik salon açılıb, "Uşaq qidası", "Bal və arı məhsulları", "Heyvan yemi", "Orqanik məhsullar" kimi yeni bölmələr yaranıb. Sərgi fevralın 9-dək davam edəcək.

Azerbaijan takes part in Prodexpo 2024 exhibition
The 31st International Exhibition of Food, Beverages, and Raw Materials "Prodexpo 2024" is underway in Moscow. More than 2000 companies from 40 countries participate in the show.
With the support of the Ministry of Economy and the organization of the Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO, the single country stand "Made in Azerbaijan" represents Azerbaijan at this exhibition. The stand displays fruit juices, various types of wines and other alcoholic beverages, natural mineral waters, nuts, confectionery, tea, fruits, vegetable oils, and other products manufactured by Azerbaijani companies. Visitors to the exhibition and participating foreign companies meet Azerbaijani products with interest. During the exhibition, Azerbaijani entrepreneurs hold meetings with their foreign colleagues and discuss export issues.
It should be noted that this year's exhibition opened 28 thematic salons and created such new sections as Baby Food, Honey and Beekeeping Products, Animal Feed, and Organic Products. The exhibition will run until February 9.