Azərbaycan "Gulfood 2024" sərgisində iştirak edir
Azərbaycan məhsulları Dubayda keçirilən “Gulfood 2024” sərgisində “Made in Azerbaijan” vahid ölkə stendində nümayiş olunur.
Dubay şəhərində “Gulfood 2024” - 29-cu Beynəlxalq Qida, İçkilər və HoReCa sənayesi Sərgisi keçirilir.
İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə Azərbaycanın 20-dən çox şirkəti məhsullarını “Made in Azerbaijan” vahid ölkə stendi altında təqdim edir. Belə ki, milli stenddə meyvə şirələri, süd məhsulları, mineral sular, meyvə-tərəvəz, kürü, qənnadı məhsulları, çay, qurudulmuş meyvələr, zeytun yağları, ədviyyatlar və ət məhsulları nümayiş olunur. Bundan başqa, stenddə AZPROMO və Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) də təmsil olunur, ziyarətçilərə sahibkarlara göstərilən dəstək, ölkəmizdə yaradılmış əlverişli biznes və investisiya mühiti barədə müvafiq çap materialları təqdim edilir.
Fevralın 23-dək davam edəcək sərgi çərçivəsində Azərbaycan sahibkarları müxtəlif ölkələrdən olan həmkarları ilə görüşlər keçirəcək, məhsul ixracına dair müzakirələr aparacaqlar.
Qeyd edək ki, hər il Dubayda təşkil olunan “Gulfood” sərgisi dünyanın, eləcə də Körfəz və Yaxın Şərq regionunun ixtisaslaşmış ən böyük və mühüm beynəlxalq platformasıdır.

The Made in Azerbaijan single country stand showcases Azerbaijani products at the Gulfood 2024 exhibition held in Dubai.
The 29th International Exhibition of Food, Beverages, Hospitality and Culinary Equipment Gulfood 2024 is taking place in Dubai.
Over 20 Azerbaijani companies display their products at the single country stand "Made in Azerbaijan" with the support of the Ministry of Economy and the organization of the Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO. The national stand presents fruit juices, dairy products, mineral waters, fruits and vegetables, caviar, confectionery, tea, dried fruits, olive oil, spices, and meat products. Besides, the stand also presents AZPROMO and the Small and Medium Business Development Agency (KOBIA), providing visitors with relevant printed materials about the support offered to entrepreneurs and the favorable business and investment environment created in our country.
During the exhibition, which will last until February 23, Azerbaijani entrepreneurs will hold meetings with their counterparts from different countries and discuss export of products.
It should be noted that the annual Gulfood exhibition organized in Dubai is the largest and most important international specialized platform in the world, the Gulf, and Middle East region.