Azərbaycan "Gulfood 2024" sərgisində iştirak edir
Azərbaycan məhsulları Dubayda keçirilən “Gulfood 2024” sərgisində “Made in Azerbaijan” vahid ölkə stendində nümayiş olunur.
Dubay şəhərində “Gulfood 2024” - 29-cu Beynəlxalq Qida, İçkilər və HoReCa sənayesi Sərgisi keçirilir.
İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə Azərbaycanın 20-dən çox şirkəti məhsullarını “Made in Azerbaijan” vahid ölkə stendi altında təqdim edir. Belə ki, milli stenddə meyvə şirələri, süd məhsulları, mineral sular, meyvə-tərəvəz, kürü, qənnadı məhsulları, çay, qurudulmuş meyvələr, zeytun yağları, ədviyyatlar və ət məhsulları nümayiş olunur. Bundan başqa, stenddə AZPROMO və Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) də təmsil olunur, ziyarətçilərə sahibkarlara göstərilən dəstək, ölkəmizdə yaradılmış əlverişli biznes və investisiya mühiti barədə müvafiq çap materialları təqdim edilir.
Fevralın 23-dək davam edəcək sərgi çərçivəsində Azərbaycan sahibkarları müxtəlif ölkələrdən olan həmkarları ilə görüşlər keçirəcək, məhsul ixracına dair müzakirələr aparacaqlar.
Qeyd edək ki, hər il Dubayda təşkil olunan “Gulfood” sərgisi dünyanın, eləcə də Körfəz və Yaxın Şərq regionunun ixtisaslaşmış ən böyük və mühüm beynəlxalq platformasıdır.

Азербайджан участвует в выставке Gulfood 2024
Единый страновой стенд «Made in Azerbaijan» представляет ​​Азербайджанскую продукцию на выставке «Gulfood 2024», проходящей в Дубае.
В Дубае проходит Gulfood 2024 - 29-я Международная выставка продуктов, напитков, оборудования для гостинично-ресторанного бизнеса и кулинарии.
Более 20 компаний Азербайджана представляют свою продукцию на едином страновом стенде «Made in Azerbaijan» при поддержке Министерства экономики и организации Агентства поощрения экспорта и инвестиций – AZPROMO. На национальном стенде представлены фруктовые соки, молочная продукция, минеральные воды, фрукты и овощи, икра, кондитерские изделия, чай, сухофрукты, оливковое масло, специи и мясная продукция. Кроме того, на стенде также представлены AZPROMO и Агентство развития малого и среднего бизнеса (KOBIA), посетителям редлагаются соответствующие печатные материалы об оказываемой предпринимателям поддержке и созданной в нашей стране благоприятной деловой и инвестиционной среде.
В течение выставки, которая продлится до 23 февраля, азербайджанские предприниматели проведут встречи со своими коллегами из разных стран и обсудят экспорт продукции.
Следует отметить, что ежегодно организуемая в Дубае выставка «Gulfood» является крупнейшей и важнейшей международной специализированной площадкой в ​​мире, а также регионе Персидского залива и Ближнего Востока.